Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Sıçramasını Sağlayacak 3 Temel Neden

Bitcoin, haftaya başlarken yaşadığı ve 12 bin dolara çıkmasını sağlayan yükselişten sonra son 48 saat içinde güçlü bir düşüş yaşadı.

bitcoin in btc sicrayabilecek olmasinin 3 temel nedeni

Bitcoin, haftaya başlarken yaşadığı ve 12 bin dolara çıkmasını sağlayan yükselişten sonra son 48 saat içinde güçlü bir düşüş yaşadı. Önde gelen kripto para birimi, cuma sabahı 9 bin 990 dolara kadar düşmesine neden olan güçlü bir 2 bin dolarlık düzeltme yaşadıktan sonra 10 bin 400 dolar civarında el değiştiriyor.

Kripto para biriminin yakında güçlü bir sıçrama yaşayabilecek olmasının çok önemli nedenleri var. Trader’lar, BTC’nin fiyat hareketleri için bu seviyenin makro önemi nedeniyle haftalık kapanışa girerken 10 bin 500 dolarlık seviyeden bahsediyorlar. Eğer BTC orta vadeli yükseliş trendini sürdürmek istiyorsa yakında sıçrama yapmalı.

Bitcoin Neden Yakında Sıçrama Yaşayabilir?

Birincisi ve en önemlisi, Bitcoin aşırı satıma maruz kaldı ve bu düşüşün ciddiyeti, Mart çöküşünü hatırlatıyor. Bir tüccar aşağıdaki grafiği paylaştı, bu da BTC’nin Mart’taki black swan olayından bu yana teknik olarak bu kadar fazla satılmadığını gösteriyor:

“Pekala, hem BTC hem de ETH işlemleri (tabii ki) durduruldu. Bunun yenilgiyi kabul etmem gereken zamanlardan biri olduğunu düşünüyorum. Bu arada: RSI, black swan’dan bu yana bunları görmedi. Çılgın şeyler yaşanıyor.”

İkinci olarak, bir trader’ın en son 100 gün önce bir “satın alma” sinyali basan tescilli göstergesi bir kez daha tetiklendi.

Bitcoin’in sıçrayabilecek olmasının son nedeni, altının fiyatının uzun vadede daha da yükseğe çıkabilecek olmasına da bağlanıyor.

Sprott U.S. Holdings’in CEO’su Rick Rule, 3 Eylül’de Kitco’ya verdiği demeçte, düşük faiz oranları nedeniyle altının uzun vadede yükselmeye hazır olduğunu söyledi. Altın, BTC ile ilişkilendirildiğinden, değerli metaldeki herhangi bir sıçrama Bitcoin’e de iyi bir şekilde yansıyabilir.

Boğalar İyimser Düşünüyor

Boğalar uzun vadede iyimser kalıyor. Wall Street’in emektarlarından Real Vision CEO’su Raoul Pal, aşağı düşüş sırasında aşağıdaki mesajı paylaşarak iyimser olduğunu açıkladı:

“Yarılanma sonrası boğa döngülerinde, Bitcoin genellikle %25’i (hatta 2017’de %40 ve üstü) düzeltebilir ve kısa vadeli trader’ları atabilir (veya swing yatırımcılarına kısa tarafta bir şans verebilir). Bunların her biri bir satın alma fırsatıydı.”

Diğer olumlu olan boğalar arasında Arthur Hayes, Mike Novogratz ve Dan Tapiero da yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner