Yükleniyor...

Bitcoin’in Haftalık Rekorunun Ardından 100.000 Dolar Mümkün mü?

Bitcoin, haftalık mum kapanışının en yüksek seviyesini kaydeden başka bir kilometre taşını daha geride bıraktı.

bitcoinin haftalik rekorunun ardindan 100 000 dolar mumkun mu

Bitcoin, haftalık mum kapanışının en yüksek seviyesini kaydeden başka bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Analistler ve yatırımcılar, bu rallinin bazı altı haneli seviyelere dikkat çekerek 2021’e kadar sürmesini bekliyorlar.

Hafta sonu 18.000 dolarlık bölgeye düşüşün ardından, Bitcoin fiyatları bir kez daha 19.000 doların üzerine çıktı ve şu anda 19.300 doların hemen altında işlem görüyor.

Bitcoin, psikolojik 20.000 dolar engelini aşamadığı için bu aralıkta sıkışmış gibi görünüyor. Tradingview.com tarafından kaydedilen en yüksek fiyat 1 Aralık’ta 19.900 dolar seviyesinde gerçekleşti. Ancak bazı borsalar yerel talep nedeniyle daha yüksek fiyatlar görmüş olabilir.

Kripto Para Dünyasının Önde Gelenleri Yorumladı

Bitcoin’in 19.000 doların üzerinde neredeyse bir hafta geçirmesinin ardından şimdiye kadarki en yüksek haftalık mum kapanışını gerçekleştirdi. 2017 rallisi sırasında, BTC bu fiyatın yalnızca üç gün üzerinde kalmıştı.

“#BTC

Bu gerçek. #Bitcoin’in haftalık kapanışı, Aralık 2017’den itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

“Tarihin En Büyük Balonu”nu tümüyle yeniden şişirmek sadece 3 yıl sürdü.

LALE ÇILGINLIĞI DEĞİL!”

Bazıları, kapanışın Coinbase’de yetersiz kaldığını, ancak Bitstamp ve Bitmex gibi diğer borsaların haftalık kapanışta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını belirtti.

10T Holdings’in kurucu ortağı makro yatırımcı Dan Tapiero, Mart ayı ortalarında koronavirüsün piyasa çökmesine neden olmasından bu yana Bitcoin’in yaptığı muazzam ralli hakkında yorum yaptı ve bir tekrarının önümüzdeki yıl ya da daha sonra fiyatları altı haneli seviyelere taşıyabileceğini söyledi.

“Sadece 9 ay önce Bitcoin’in 4000 dolarda olması inanılmaz. Bugüne kadar neredeyse %500 oranında bir ralli. Buradan %500 oranında bir başka ralli ise bizi 100K BTC’ye çıkarıyor. Bu 9 ayda gerçekleşmeyebilir ancak son 9 ayda yaptığı şeyi tekrar edebilir.”

Kripto para ekosistemi ayrıca Cameron Winklevoss gibi sektörün ağır toplarının yorumlarıyla olumlu bir hava sergiliyor:

“Son derece sofistike yatırımcılardan bile #Bitcoin’e nasıl değer biçiyorsunuz sorusunu hala alıyorum. Cevap çok basit: arz ve talep. Bu kadar. Ve arzın 21 milyonda sabitlendiğini biliyoruz, bu yüzden değer gerçekten talebe bağlı.”

Tradingview.com’a göre toplam piyasa değeri, hafta sonu yaklaşık 20 milyar dolar artarak 565 milyar dolara yükseldi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner