Yükleniyor...

Analist Açıkladı: Bu Gerçekleşirse XRP 3 Dolar Olur

Kripto para dünyasının popüler isimlerinden Dr.

analist acikladi bu gerceklesirse xrp 3 dolar olur

Kripto para dünyasının popüler isimlerinden Dr. Hardfork, XRP yakımının kripto parayı 3 dolar seviyesine taşıyabileceğini söyledi.

Analiste göre, XRP’nin menkul kıymet davasından kurtulmak için 48 milyar XRP’i yakmaya başlaması hatta bunun için sadece tarih vermesi dahi kripto parayı 3 dolar seviyesine götürebilir. Ona göre, son günlerde çıkan haberler ile bu durumun altyapısı hazırlanıyor.

https://twitter.com/_hardfork/status/1335661738016927744?s=20

Önceki günlerde aktardığımız gibi Ripple CTO’su David Schwartz, XRP topluluğunun Ripple’ı XRP yakmak için zorlayabileceğini söylemişti. Schwartz, demokratik olarak topluluğun bunu talep edebileceğini ve Ripple’ın da bunu engellemek için hiçbir şey yapamayacağını ifade etti.

SEC Riski Devam Ediyor

Bilindiği gibi Ripple’ın XRP’si uzun süredir SEC konusunda tehlike yaşıyor. SEC’in XRP’yi menkul kıymet olarak ilan etmesi gibi bir risk bulunuyor. Bunun yaşanması halinde hem Ripple hem XRP için ABD’de olumsuzluklar yaşanabilir.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda bu konuyla alakalı açıklamalarda bulunmuştu. Garlinghouse, XRP’ye bir menkul kıymet olarak bakmanın zor olduğunu düşündüğünü söylemiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Böyle bir olumsuz düzenleme durumunda ABD vatandaşları XRP ticareti yapmak için bir komisyoncu bayi lisansına ihtiyaç duyacaktır.”

Garlinghouse, bu olumsuzluklara ek olarak müşterilerin çoğunun ABD’den olmadığı detayını da eklemeyi ihmal etmiyor.

XRP Fiyat Tartışmaları

Geçtiğimiz haftalardaki yükselişinin ardından XRP, yeniden fiyat tartışmalarına sahne oldu.  24 Kasım’da 0.7341 dolar seviyesine ulaşmasının ardından, birçok kripto para analisti 1 dolar seviyesine ulaşabileceğini belirtti. Bu seviye için işaret edilen katalizörlerden birisi ise yine Ripple’ın menkul kıymet davasıydı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner