Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Rekor Kırmaya Devam Ediyor: En Yüksek Haftalık Kapanış

Bitcoin (BTC), günlerce konsolide olduktan sonra haftalık mum kapanışının hemen yakınındayken son anda ileri doğru bir hamle yaptı.

btc 2

Bitcoin (BTC), günlerce konsolide olduktan sonra haftalık mum kapanışının hemen yakınındayken son anda ileri doğru bir hamle yaptı.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı şu anda haftalık en düşük seviyelerin çok üzerinde, 19.400 dolar civarında işlem görüyor. Mayne of Tether olarak bilinen bir kripto para trader’ına göre, bu son hamle BTC’nin şimdiye kadarki en yüksek haftalık kapanışına ulaşmasını sağladı:

“Bitcoin’de şimdiye kadarki en yüksek haftalık kapanış.”

Son zamanlarda Bitcoin’in şimdiye kadarki en yüksek haftalık kapanışını belirlediğini belirten başka trader’lar da var. Analistler, BTC’nin yeni bir yükselişe geçtiği için ivmesine devam edeceğinden emin.

Bitcoin Sahipleri Dikkatli mi Olmalı?

Bitcoin bu teknik başarıyı sağlamış olsa da, bir düşüşün yakın olacağına dair bazı endişeler var. Dünkü haberimizde de belirttiğimiz gibi Raoul Pal kısa süre önce, zamana dayalı önemli bir teknik gösterge olan Tom Demark Sequential’a göre, bir düzeltmenin muhtemel olduğunu belirtti:

“Bitcoin potansiyel olarak bazı ciddi teknik ilerlemelerle karşı karşıya.”

Son zamanlarda likit net değerinin %98’ini Bitcoin ve Ethereum’a yatıran Pal, teknik uyarı konusunda ciddi. Fakat kripto para topluluğundan birçok isim ise bu durumun önemli olup olmadığından emin değil. Genel kanıya göre ABD dolarının düşüşe geçmesi, BTC fiyatına ciddi anlamda yardımcı olacak. ABD dolar endeksi DXY şu anda temel destek seviyelerinin altına iniyor. Bu, yabancı para birimlerinin değerinde göreli bir artışa neden oldu.

Birçoğu, Bitcoin boğa rallisinin başlaması için ABD dolarının değerinde daha fazla kayıp bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner