Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Arzının %1’i Stake Edildi!

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, Twitter'da bir açıklama yaptı.

eth stake

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Twitter’da bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre tüm Ethereum (ETH) arzının %1’inden fazlası depozito sözleşmesine yatırıldı.

Ethereum 2.0 her ne kadar ilk başlarda Ethereum topluluğunda zamanında istenilen miktar toplanamayacak gerilimi yaratsa da, gereken miktarın çok üzerinde ETH toplayarak tam zamanında yani 1 Aralık’ta başladı. Hatta şimdi Buterin’e göre tüm ETH’lerin %1’i depozito sözleşmesinde.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Buterin, şu ifadeleri kullandı:

“Tüm ETH’nin %1’i şimdi depozito sözleşmesinde! Hâlâ beklediğimden de çok daha iyi gidiyor!”

Bir Milyondan Fazla ETH Stake Edildi

Ethereum 2.0 Launchpad verilerine göre, şu anda 1.15 milyon ETH yatırılmış durumda.

Ekran Resmi 2020 12 07 09.41.59

Öte yandan yatırımcılar stake’lerinden yıllık olarak yaklaşık %14.6 oranında getiri sağlayacak. ETH 2.0’ın çalışma sistemine göre ilk etapta yapılan stake’ler daha yüksek getiri sunacak. Yatırılan ETH miktarı arttıkça ise bu getiri azalacak. Örneğin aşağıdaki grafiğe göre yatırılan ETH miktarı 600.000 civarındayken getiri %20 civarındaydı.

Ekran Resmi 2020 12 07 09.43.43

Ethereum’un toplam arzı yaklaşık 113,7 milyon ETH. Buna göre şu anda yatırılan miktar da %1’e tekabül ediyor. Buterin’in açıklamasına göre şu anda bulunan ve kaybolan ETH miktarı da bu hesaplamaya dahil.

ETH Fiyatında Durum Ne?

Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada kritik seviyelerden birisi olan 600 doları aşmaya çalışıyordu. ETH son 24 saatte %1, son 7 günde ise %2 oranında değer kazandı. Analistler, ETH’nin önümüzdeki zamanlarda Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner