Yükleniyor...

Bitcoin’in Toplam Arzının %90’ı Çıkarıldı

Verilere göre, tüm Bitcoin’lerin %90’ı çıkarıldı.

bitcoinin toplam arzinin yuzde 90i cikarildi

Verilere göre, tüm Bitcoin’lerin %90’ı çıkarıldı. 

Blockchain.com’dan alınan verilere göre, Pazartesi sabahı itibariyle tüm Bitcoin’lerin %90’ı çıkarıldı. Bu ise 21 milyonluk toplam arza sahip olan Bitcoin’in artık 18.89 milyonunun açık piyasada olduğu anlamına geliyor.

9 Ocak 2009’da çıkarılan ilk Bitcoin’lerin ardından, bu orana ulaşmak yaklaşık 12 yılı buldu. Kalan arzın ise 2140 Şubat ayına kadar çıkarılacağı tahmin ediliyor.

Diğer taraftan, Bitcoin’in toplam arzı olan 21 milyonun tamamının açık piyasada olması gerekmiyor. Önde gelen kripto analiz firması Chainalysis’in cüzdan etkinliğine dayandırdığı verilere göre, yaklaşık 3.7 milyon Bitcoin kayboldu. Bu ise, varlıkların sahibinin özel anahtarlarını kaybetmesinden, ölüme kadar farklı sebeplerden kaynaklanmış olabileceği tahmin ediliyor. Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun da çıkarıldığı günden bu yana el değmemiş olan 1 milyon Bitcoin’i bulunuyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner