Yükleniyor...

Paribu Türk Lirası’na Sabitlenen TRYC’yi Listeledi!

Paribu, Türk Lirası'na sabitlenen kripto para birimi TRYC'yi listelediğini duyurdu.

Paribu 1

Paribu, Türk Lirası’na sabitlenen kripto para birimi TRYC’yi listelediğini duyurdu. Paribu kullanıcıları artık TRYC alım satım işlemlerini platform üzerinden gerçekleştirebilecek.

TRYC, Türk lirasını dayanak olarak kullanan bir kripto para birimi. Bu token, Paribu tarafından blokzincir ekosistemine katkı sağlayacak ürün ve yatırımlar yapmak üzere kurulan Stoken firması tarafından yaratıldı. TRYC, Ethereum altyapısında çalışmaktadır. Blockchain’de yaratılan her bir TRYC için banka hesaplarında 1 TL tutulmaktadır. Bu sistem bağımsız denetleyiciler tarafından sürekli olarak denetlenmektedir. TL karşılığı olmayan TRYC yaratılmamaktadır.

TRYC, şimdilik 50 milyon adet arza sahip bir kripto para birimi. Fakat daha sonra oluşabilecek taleple doğru orantılı bir biçimde banka hesaplarında saklanan TL değerleri karşılığında arzının artırılabilmesi mümkün.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner