Yükleniyor...

BitConnect Kurucusu Hindistan’da da Aranıyor

ABD'de suçlanan kaçak BitConnect kurucusu Satish Kumbhani, artık Hindistan'da da aranıyor.

BitConnect Kurucusu Hindistanda da Araniyor

ABD’de suçlanan kaçak BitConnect kurucusu Satish Kumbhani, artık Hindistan’da da aranıyor.

BitConnect kurucusu Satish Kumbhani, ABD’deki yatırımcıları 2,4 milyar dolarlık bir Ponzi şemasıyla dolandırmakla suçlanmasının ardından Şubat ayında ortadan kaybolmuştu. Kumbhani, bir yatırımcının kayıp Bitcoin‘ler (BTC) hakkında şikayette bulunmasının ardından Hint polisi tarafından aranıyor.

Bir Yatırımcı BitConnect Kurucusu Hakkında Şikayette Bulundu

Şikayet hakkında basına konuşan bir polis memuruna göre, İlk Bilgi Raporu (FIR) olarak bilinen şikayet, yerel bir avukatın birden fazla kripto para yatırım platformu aracılığıyla yaklaşık 5,2 milyon dolar değerinde 220 Bitcoin’e yakın kaybettiğini söylemesinin üzerine geldi.

Kimliği açıklanmayan avukat, Kumbhani ve diğer altı kişinin adını polise verdi. Indian Express’in haberine göre, 2016 ve 2021 yılları arasında platformlara yatırım yapmak için yaptığı 54 Bitcoin’lik (BTC) ilk yatırımından ve ardından 166 Bitcoin’in getirisiyle beraber toplam 220 Bitcoin dolandırıldığını söyledi. 

Bu yılın başlarında ABD’li yetkililer yasal bir dosyada Kumbhani’nin Hindistan’dan kaçtığını ve nerede olduğunun bilinmediğini söyledi.

2016 yılında kurulan BitConnect, 2017 yılının ortalarındaki ICO furyasında oldukça popülerdi. BCC tokeni aracılığıyla faiz kazançlarının yüzde 10’unu ödediği iddia edilen bir protokol için yatırımcılardan milyarlarca dolar topladı. Bu sistemde diğer yatırımcıları yönlendiren kullanıcılar ise daha da fazla avantaja sahip oluyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner