Yükleniyor...

Bitfinex’ten 110 Milyon Dolarlık Dikkat Çeken Çıkış!

Dün gece saatlerinde kripto para piyasasında sert bir düşüş yaşandı.

Bitfinex Borsası

Dün gece saatlerinde kripto para piyasasında sert bir düşüş yaşandı. Bitcoin’in fiyatı dakikalar içinde 400 dolar eridi ve her zaman olduğu gibi Altcoin’ler daha büyük yara aldı. XRP, Ethereum, Bitcoin Cash’in fiyatı sırasıyla yüzde 11.65, 11 ve 11.66 düştü.

Piyasadaki düşüş öncesi bir Bitcoin balinasının toplam değeri 137 milyon dolar olan 22,100 BTC’yi cüzdanından çıkarması ise dikkatlerden kaçmadı. Kripto paraların anonim olmasından dolayı elbetteki gönderici ve alıcı adreslerinin kime ait olduğu bilinmiyor.

Bitcoin Balinası

Kripto para piyasasındaki sert düşüş veya Bitcoin balinasından öte asıl dikkat çeken şey ise son günlerde gündemden düşmeyen dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bitfinex’ten iki farklı işlemle 100 milyon dolardan fazla paranın çıkış yapması oldu. Dün akşam saatlerinde iki farklı işlemde borsaya ait cüzdanlardan toplamda 110 milyon dolar değerinde USD çıkışı gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta Bitfinex’in iflas ettiğine yönelik birçok spekülasyon yapılmıştı. Spekülasyonların ardından açıklama yapmak zorunda kalan şirket yaptığı açıklamayla “Bitfinex iflas etmedi” mesajını verdi. Bugün 14:30 sularında borsanın para yatırma işlemlerini durdurması ise şirketin açıklamalarına ve söz konusu sorunun teknik bir arıza olduğu iddialarına rağmen akıllara “Bitfinex iflas etti”yi yeniden getirdi.

Bitfinex Para Yatırma İşlemlerini Durdurdu!

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner