Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Bitfinex’ten 110 Milyon Dolarlık Dikkat Çeken Çıkış!

Bitfinex’ten 110 Milyon Dolarlık Dikkat Çeken Çıkış!

ABONE OL:google-news

Dün gece saatlerinde kripto para piyasasında sert bir düşüş yaşandı. Bitcoin’in fiyatı dakikalar içinde 400 dolar eridi ve her zaman olduğu gibi Altcoin’ler daha büyük yara aldı. XRP, Ethereum, Bitcoin Cash‘in fiyatı sırasıyla yüzde 11.65, 11 ve 11.66 düştü.

Piyasadaki düşüş öncesi bir Bitcoin balinasının toplam değeri 137 milyon dolar olan 22,100 BTC’yi cüzdanından çıkarması ise dikkatlerden kaçmadı. Kripto paraların anonim olmasından dolayı elbetteki gönderici ve alıcı adreslerinin kime ait olduğu bilinmiyor.

Bitcoin Balinası

Kripto para piyasasındaki sert düşüş veya Bitcoin balinasından öte asıl dikkat çeken şey ise son günlerde gündemden düşmeyen dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bitfinex’ten iki farklı işlemle 100 milyon dolardan fazla paranın çıkış yapması oldu. Dün akşam saatlerinde iki farklı işlemde borsaya ait cüzdanlardan toplamda 110 milyon dolar değerinde USD çıkışı gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta Bitfinex’in iflas ettiğine yönelik birçok spekülasyon yapılmıştı. Spekülasyonların ardından açıklama yapmak zorunda kalan şirket yaptığı açıklamayla “Bitfinex iflas etmedi” mesajını verdi. Bugün 14:30 sularında borsanın para yatırma işlemlerini durdurması ise şirketin açıklamalarına ve söz konusu sorunun teknik bir arıza olduğu iddialarına rağmen akıllara “Bitfinex iflas etti”yi yeniden getirdi.

Bitfinex Para Yatırma İşlemlerini Durdurdu!

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar