Yükleniyor...

Bitfinex Para Yatırma İşlemlerini Durdurdu!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, ABD Doları başta olmak üzere tüm para birimleri için para yatırma işlemlerini durdurdu.

Bitfinex

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, ABD Doları başta olmak üzere tüm para birimleri için para yatırma işlemlerini durdurdu. Söz konusu durumun sistemsel bir arızadan kaynaklandığı ve bir hafta içinde normale döneceği iddia ediliyor.

Geçtiğimiz hafta Bitfinex’in iflas ettiğine yönelik birçok spekülasyon yapılmış ve şirket açıklama yapmak durumunda kalmıştı. Yapılan açıklamayla “Bitfinex iflas etmedi” mesajı verilmişti.

Açıklamanın üstünden geçen kısa bir süre sonra Bitfinex’in Global Trading Solutions adlı şirketinin özel hesabı üzerinden ABD Doları yatırma işlemleri için HSBC’yi kullandığı ortaya çıkmıştı. Bunun ortaya çıkması sonrası HSBC’nin şirketle bankacılık ilişkilerinde bulunduğunun farkında olup olmadığı sorgulanmaya başlandı.

Şu anda Bitfinex’te ABD Doları başta olmak üzere, EURO, GBP, JPY gibi para birimleri için de yatırma işlemleri durdurulmuş durumda. Borsanın web sitesinden USD yatırma bölümüne girildiğinde işlemlerin geçici olarak durdurulduğu uyarısı çıkıyor.

Geçen hafta birçok yatırımcı sosyal medya üzerinden Bitfinex’ten para çekemediğini, destek taleplerine cevap verilmediği gibi birçok konuda ses çıkarmaya başlamışlardı. Bitfinex ve Tether’in hesaplarının bulunduğu Noble Bank’ın satılığa çıkarılması ve daha birçok gerekçelerle borsanın iflas ettiği gibi iddialarla kullanıcıların yatırımcılarını bir an evvel borsadan çekmeleri gerektiği öne sürülüyordu. Yaşanan bu gelişmenin de teknik bir aksaklık mı yoksa bir süredir konuşulan son olup olmadığı şimdilik bilinmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner