Yükleniyor...

Bitfinex Saldırganları, 2.5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Taşıdı

Kripto varlık alım satım platformu Bitfinex’ten 2016 yılında çalınan fonların bir kısmı hareket ettirildi.

bitfinex saldirganlari 2 5 milyar dolar degerinde bitcoin tasidi 5

Kripto varlık alım satım platformu Bitfinex’ten 2016 yılında çalınan fonların bir kısmı hareket ettirildi. Yaklaşık 2.5 milyar dolara karşılık gelen 64.643 BTC, 21 farklı işlemle bilinmeyen cüzdanlara taşındı. 

Önde gelen kripto varlık alım satım platformlarından Bitfinex, 2016 yılında 119.756 BTC kaybetmesi ile sonuçlanan bir saldırıya maruz kalmıştı. Bugün itibariyle saldırganlar, bu fonların 64.643 BTC kadarını hareket ettirerek, irili ufaklı 21 işlem ile bilinmeyen cüzdanlara aktardı. İşlem, kripto varlık izleme botu Whale Alert tarafından tespit edildi. Bir Bitfinex sözcüsü The Block’a yaptığı açıklamada, bu fonlar ile birlikte çalınan fonların neredeyse tamamının (%99.9) taşındığını söyledi. Kalan 14 Bitcoin ise henüz taşınmadı. 

Bitfinex’in saldırıya uğradığı dönemde çalınan fonlar 66 milyon dolar ediyordu. Bugünün fiyatlarıyla ise yaklaşık 5 milyar dolara karşılık geliyor. Çalınan fonları kurtarmaya çalışan platform, şimdiye kadar 50 BTC’yi kurtarmayı başardı. Sözcü, platformun bu fonları kurtarmak için kolluk kuvvetleri, kripto varlık alım satım platformları ve cüzdan sağlayıcıları ile küresel olarak çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner