Yükleniyor...

Bitfinex’ten Çalınan Bitcoin’leri (BTC) Aklamakla Suçlanan Heather ‘Razzlekhan’ Morgan Kefaletle Serbest Kaldı

2016 yılındaki Bitfinex hackiyle bağlantılı 3,6 milyar dolarlık Bitcoin'i (BTC) aklamakla suçlanan Heather Morgan serbest bırakıldı.

Heather Razzlekhan Morgan

2016 yılındaki Bitfinex hackiyle bağlantılı 3,6 milyar dolarlık Bitcoin’i (BTC) aklamakla suçlanan Heather Morgan serbest bırakıldı. Kocasının kefaletle serbest bırakılma talebi ise reddedildi.

Dün federal yargıç, 2016 Bitfinex hackinden sonra milyarlarca dolar değerinde Bitcoin’i aklamakla suçlanan çiftten Heather Morgan’ın serbest bırakılmasına karar verdi. Morgan’ın kocası Ilya Lichtenstein, yargılanana kadar gözaltında kalacak. Karar, ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi baş yargıcı Beryl Howell tarafından verildi. Howell’in kararı, Morgan ve Lichtenstein’ın avukatlarının her iki tarafın da kefaletle serbest kalması taleplerinin ardından geldi.

Çiftin avukatlarına göre, Morgan ve Lichtenstein’ın dört ana nedenden dolayı kefaletle serbest kalması gerekiyordu. Bunlardan ilki, taraflardan hiçbirinin kaçma riski taşımaması. Çiftin avukatları ayrıca, çiftin tutuklanmasının, kendilerine yöneltilen suçlamalara karşı kendilerini savunma yeteneklerine “haksız yere zarar vereceğini” savunuyor. Üçüncüsü, Morgan, 31 Ocak 2022’de gerçekleşen meme ameliyatından sonra iyileşme sürecinde. Avukatları, ilgili tıbbi sorunların “kaçma riskini azaltacağını” ve bunun sonucunda hapsedilmesinin “ağır bir risk oluşturduğunu” savunuyor.

Son olarak, çiftin yasal temsilcisi, “hükümetin onlara karşı açtığı davada önemli boşluklar olmasından ötürü” hiçbir bireyin kaçmak için bir nedeni olmadığını söyledi.

Columbia Bölgesi Federal Bölge Mahkemesi’nden Baş Yargıç Beryl A. Howell ise Rus göçmen ve teknoloji yatırımcısı olan 34 yaşındaki Ilya Lichtenstein’ın kaçmak için önemli bir motivasyona sahip olduğunu ve müfettişlerin gözden kaçırdığı kaynaklara sahip olabileceğini söyledi. Ancak, bir girişimci ve Razzlekhan olarak bilinen rapçi olan 31 yaşındaki eşi Heather Morgan’ın denetimli serbestlik kriterlerini karşıladığına karar verildi.

Müfettişler yargıca çiftin hırsızlığa karıştığına dair hiçbir kanıt bulamadıklarını söylediler, ancak çiftin fonları aklamak için çalıştığını söyledikleri geniş bir hesap ağı sundular.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner