Yükleniyor...

Bithumb’ın Eski Sahibine 8 Yıl Hapis Cezası

Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb, eski sahibine açılan davanın da etkisiyle oluşacak sonuçlardan dolayı tehlikede.

Bithumb Eski Sahibine 8 Yil Hapis Cezasi

Güney Kore merkezli kripto para borsası Bithumb, eski sahibine açılan davanın da etkisiyle oluşacak sonuçlardan dolayı tehlikede.

Popüler Asya merkezli kripto para borsalarından Bithumb, ortakları arasında yaşanan mahkemelik olaylar nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Bithumb, eski sahibi Lee Jung-hoo ile ilgili yasal gelişmeler nedeniyle müşteri bulmakta zorluk yaşıyor. Son olarak Güney Koreli savcılar, Lee Jong-hoo için sekiz yıl hapis cezası talep etti. Dolandırıcılık nedeniyle açılan bu talep, kripto borsasını da etkileyebilir.

Bithumb Hisselerinin FTX’e Satılması Sıkıntıya Girebilir

Bithumb, geçtiğimiz günlerde hisse satışı için FTX ile görüşmelere başlamıştı. Güçlü kripto para borsası FTX, hisseler konusunda açıklama yapmaktan kaçındı. Ancak Güney Koreli borsa, düşünüldüğünü dile getirdi.

Böyle bir anlaşmanın yapılabilirliği, Güney Koreli borsanın eski sahibine açılan davadan sonra tehlikeye girebilir. Lee Jung-hoo, ilk olarak geçtiğimiz yıl Güney Koreli savcılar tarafından suçlanmıştı. Jung-hoo’nun, borsanın satın alınma sürecinde ortağını dolandırdığı iddiaları gündeme düştü. Satın alma sürecinde yaptığı usulsüzlük ile Jung-hoo’nun, 70 milyon dolarlık parayı çaldığı iddia ediliyor.

Süren davalar ve hukuksal süreçler Jung-hoo için, son olarak 8 yıllık hapis cezasına döndü. Bithumb tarafında, davalar ve hukuksal süreçler açısından bir sıkıntı olmasa da FTX anlaşması tehlikeye girebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x