Yükleniyor...

Bithumb’ın Sahibi Kang Jong-hyun, Güney Kore’de Tutuklandı

Savcılar, Güney Kore'nin en büyük kripto para borsası Bithumb'ın sahibi Kang Jong-hyun için tutuklama emri verdi.

bithumb tutuklanma

Savcılar, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb’ın sahibi Kang Jong-hyun için tutuklama emri verdi.

Yerel basında çıkan haberlere göre, Kang Jong-hyun için zimmetine para geçirdiği iddialarıyla 2 Şubat’ta tutuklama kararı çıkarıldı. Jong-hyun; görev ihmali, illegal işlemler, piyasa üzerinde manipülasyon ve birçok suçlardan Seul Güney Bölge Mahkemesi tarafından yargılanacak. Güvenliği sağlamak amacıyla diğer yöneticiler için de ağ erişimi engellendi.

Bithumb Sahibi Tutuklandı! Sebep: Yolsuzluk

Güney Kore’nin en büyük kripto borsası Bithumb’ın gerçek sahibi olduğundan şüphelenilen Kang-Jong-hyun, zimmetine para geçirme suçlamasıyla tutuklandı.

Bithumb iştirakı Inbiogen’in başkanı Kang Ji-yeon’un, aynı zamanda Bithumb’ın en büyük hissedarı olan Vidente’de yüzde 34,2’lik bir hissesi bulunuyor. Tutuklanan Kang-Jong-hyun’un kardeşi olan Ji-yeon, davanın içerisinde yer alıyor.

Savcılara göre kardeşler, şirket fonlarını zimmetlerine geçirmek ve Inbiogen ve video prodüksiyon firması Bucket Studio’nun hisse senedi fiyatlarını dönüştürülebilir tahvil ihracı yoluyla manipüle etmek için işbirliği yaptılar.

Bithumb’ın en güçlü hissedarı Kang Ji-yeon, Bucket Studio web sitesinde yayınlanan bir duyuruda, hisse sahiplerinden özür diledi. Ji-yeon, kardeşi aleyhindeki iddiaların henüz doğrulanmadığını dile getirdi. Ayrıca hissedar, soruşturmada yetkililerle birlikte çalışacağını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner