Yükleniyor...

BonqDAO, Hack Saldırısına Uğradı

Kripto projesi BonqDAO, uğradığı oracle hack saldırısı sonucunda 120 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı.

BonqDAO Hack Saldirisina Ugradi

Kripto projesi BonqDAO, uğradığı oracle hack saldırısı sonucunda 120 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı.

Kripto endüstrisindeki hack saldırıları problem olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl, hack saldırıları neticesinde milyarlarca dolarlık kayıplar meydana gelmişti. Akıllı sözleşmelerin yarattığı boşluklar ve anonim ortamlar, hack saldırılarının devamlılığını da sağlıyor. Ayrıca, kripto projesi BonqDAO 120 milyon dolarlık hack saldırısına uğradığını duyurdu.

BonqDAO, Hack Saldırısı Sonrası 120 Milyon Dolar Kaybetti

Kripto platformu BonqDAO, 120 milyon dolarlık bir kayba uğradığı büyük bir akıllı sözleşme istismarına maruz kaldı.

Twitter üzerinden duyuru yapan proje, geçtiğimiz gün yaşadığı bir hack saldırısı neticesinde büyük kayıplar yaşadığını belirtti. Proje, hacker’ın AllianceBlock (ALBT) token’ın fiyatını manipüle edecek bir saldırı gerçekleştirdiğini aktardı.

Proje ekibinin yaptığı açıklamaya göre hacker, ALBT fiyatını artırdı ve bu sayede büyük miktarda BEUR basabildi. Ardından Uniswap’a geçen hacker, elindeki BEUR’ları diğer token’lar ile değiştirdi. Bu hamle, fiyatı neredeyse sıfıra düşürdü ve ALBT hazinesi tasfiye edildi.

Portföy takipçisi DeBank, hack saldırısının birkaç işlem üzerinde etkili olduğunu ve en büyüğünün 82,19 milyon dolara denk geldiğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner