Yükleniyor...

Bithumb’ın Eski Başkanı Suçsuz Bulundu

Güney Kore kripto para borsası Bithumb'ın eski Başkanı Lee Jung-Hoon, mahkeme tarafından suçsuz bulundu.

Bithumbin Eski Baskani Sucsuz Bulundu

Güney Kore kripto para borsası Bithumb’ın eski Başkanı Lee Jung-Hoon, mahkeme tarafından suçsuz bulundu.

Eski başkan, Bithumb’ın satın alınması sırasında meydana geldiği söylenen 70 milyon dolarlık dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıyaydı.

Bithumb’ın Eski Başkanı İlk Duruşmada Beraat Etti

Bithumb’ın eski başkanı Lee Jung-Hoon, 3 Ocak’ta Seul Merkez Bölge Mahkemesi Ceza Anlaşması 34. Bölümü tarafından suçsuz bulundu.

Jung-Hoon, dolandırıcılık nedeniyle Belirli Ekonomik Suçların Ağırlaştırılmış Cezalandırılmasına İlişkin Kanun’u ihlal etmek suçlamasıyla yargılanıyordu. Dava, eski başkanın kozmetik cerrahi şirketi BK Group’un başkanı Kim Byung-gun’dan Bithumb’ı satın alma görüşmeleri sırasında 100 milyar won (70 milyon dolar) dolandırdığı iddiasıyla Ekim 2018’den bu yana devam ediyor.

bithumb nedir

Jung-hoon suçlu bulunması halinde 8 yıl hapis cezasına çarptırılabilirdi. Yerel basına göre, Bithumb karara verdiği resmi yanıtta, mahkemenin kararına saygı duyduğunu söyledi. Borsa ayrıca profesyonel yöneticiler altında olduğunu ve eski başkanın mevcut operasyonlara dahil olmadığını açıkladı.

Karardan neredeyse bir hafta önce (30 Aralık’ta) Bithumb’ın en büyük hissedarı yönetici Park Mo, ölü bulundu. Bithumb‘ın hissedarı teknoloji şirketi Vidente‘in Başkan Yardımcısı Bay Park, manipülasyon ve zimmete para geçirme kapsamında soruşturuluyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner