Yükleniyor...

Bitmain Artık Çin’de Bitcoin (BTC) Madencilik Cihazı Teslimatı Yapmayacak!

Bitcoin (BTC) madenciliği donanım üreticisi dünyaca ünlü marka Bitmain artık makinelerini Çin'e teslim etmeyecek.

bitmin cin

Bitcoin (BTC) madenciliği donanım üreticisi dünyaca ünlü marka Bitmain artık makinelerini Çin’e teslim etmeyecek.

Pekin merkezli firma haberi bugün duyurdu ve yerel düzenlemelere uyacağını, bu kapsamda Pazartesi gününden itibaren yurt içi teslimatı askıya alacağını ancak denizaşırı olanları ise her zamanki gibi devam ettireceğini açıkladı. Bitmain’in bu hareketi, Kuzey Amerika madencilik operasyonlarının artmasıyla birlikte geçen yılın sonlarından bu yana yurt içi satışları düştüğü için şirketi çok fazla etkilemeyebilir.

Evde Madencilik

Çin’de GPU’lar aracılığıyla evde madencilik eylemleri aratarak devam ediyor ancak Çinli yetkililer gizli madencilik faaliyetlerini tespit etme konusundaki önlemlerini güçlendiriyor. Örneğin, Çin’in Jiangsu eyalet hükümeti yakın zamanda yerel enerji tüketimi ve madencilik havuzu IP trafiği hakkında bir soruşturma yürüttü. Eyalette madencilik faaliyetlerinden şüphelenilen ve 260.000 kilovat saat enerji tüketen 4.502’den fazla IP adresi tespit etti. İlginç bir şekilde, bu madencilik IP adreslerinin %21’inin devlet kurumları, devlet okulları ve işletmeler içinde olduğu tespit edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner