Yükleniyor...

BitMEX’ten 1 Saatte 32.200 Bitcoin (BTC) Çekildi!

Daha önce bildirdiğimiz üzere, merkezi popüler kripto para borsası BitMEX'e; dün ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından borsanın kara para aklama yükümlülükleri gibi birçok kuralı ihlal ettiği gerekçesiyle dava açıldı.

BitMEXten 1 Saatte 32.200 Bitcoin BTC Cekildi

Daha önce bildirdiğimiz üzere, merkezi popüler kripto para borsası BitMEX’e; dün ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından borsanın kara para aklama yükümlülükleri gibi birçok kuralı ihlal ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Ayrı bir soruşturmada da Arthur Hayes, Ben Delo, and Samuel Reed’e ceza davası açıldı. Sanıklar bir suçları olmadığını söylemeye devam etseler de; dünden beri kripto para pazarında panik havası hakim.

Veri sağlayıcısı Glassnode’a göre, BitMEX cüzdanlarında yaklaşık 170.000 BTC [yaklaşık 1.8 milyar dolar] tutulmuştu ve bir saat içinde borsa adreslerinden 32.200’den fazla BTC çekildi. Bu miktar,borsanın kasalarındaki tüm Bitcoin’lerin yaklaşık %19’una eşitti.

Bunun borsadan şimdiye kadarki en büyük BTC çıkışı olduğu kaydedildi. Ancak bazı kullanıcılar, doların ele geçirilmesi dijital varlığa göre daha kolay olduğu için borsanın Bitcoin satın aldığını ve fonlarını güvence altına almak için satış yapmadığını öne sürdü.

BitMEX’te Tasfiyeler Sürüyor

Bu arada, dünden beri BitMEX’te yaklaşık 19 milyon dolarlık long pozisyonlar tasfiye edildi ve tasfiye, haberin yazımı esnasında hala devam ediyordu.

BTC BitMEX borsasından ayrılırken, türev borsası Açık Faiz [OI]’de 100 milyon doların üzerinde değer kaybettiğinden; vadeli işlem piyasasında bunun etkisi hissedildi ve bu etkiyle birlikte BTC’nin değeri şu anda 10.474,31 dolara geriledi.

Düşen ilgi ve likidasyonlar, BitMEX’i platformdaki BTC vadeli işlem hacimleri açısından dördüncü sıraya itti.

Haberlerin etkisi sadece Bitcoin pazarı ile sınırlı kalmadı. Altcoin’ler de BTC fiyatındaki ani düşüş ve piyasadaki panik nedeniyle çökmeye devam etti. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum da şimdiye kadar yaklaşık %9 düşüş yaşadı ve 340,22 dolardan işlem görüyordu. 642 bin dolar değerindeki ETH long pozisyonları BitMEX’te tasfiye edildi. Borsa, 24 saatlik ETH Vadeli İşlem hacminde 334,8 milyon dolar ile dördüncü sırada yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner