Yükleniyor...

Bitpanda, 730 Personelini İşten Çıkardı

Viyana merkezli kripto para borsası Bitpanda, olumsuz piyasa koşullarını gerekçe göstererek 730 personelini işten çıkardı.

bitpanda

Viyana merkezli kripto para borsası Bitpanda, olumsuz piyasa koşullarını gerekçe göstererek 730 personelini işten çıkardı.

PayPal’ın kurucu ortaklarından Peter Thiel tarafından desteklenen borsa, şirketin finansal açıdan sağlıklı kalabilmesi için böyle bir yol izlediklerini ifade etti.

Bitpanda, geçtiğimiz Ağustos ayında C serisi finansman turunda 260 milyon dolar topladıktan sonra, 4 milyar doların üzerinde bir değerlemeye ulaştı. Finansman sayesinde şirket, çalışan sayısını da artırdı.

Bitpanda, personel sayısını azaltan borsalar kervanına katıldı. Kısa bir süre önce ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, şaşırtıcı bir biçimde çalışanlarının %18’ini işten çıkardığını duyurdu. BlockFi, Gemini ve Bitso da personellerini işten çıkarak şirketler arasında yer aldı.

FTX, Ripple ve OpenSea gibi çeşitli kripto şirketleri de bu süreçte çalışan sayısını artırmayı tercih etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner