Yükleniyor...

Bitpanda, Almanya’da Kripto Lisansı Aldı

Avusturyalı kripto borsası Bitpanda, Almanya'da kripto hizmetleri sunmak amacıyla lisans aldığını açıkladı.

Bitpanda Almanyada Kripto Lisansi Aldi

Avusturyalı kripto borsası Bitpanda, Almanya’da kripto hizmetleri sunmak amacıyla lisans aldığını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Avusturya’nın ilk fintech unicorn şirketi olan Bitpanda, Avusturya, Fransa, İtalya, İspanya, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti ve İsveç dahil olmak üzere birkaç Avrupa ülkesinde düzenleyici onay aldı. Şimdi de lisans aldığı ülke Almanya oldu. Avusturyalı kripto borsası artık Avrupa ülkesindeki müşterilere saklama ve tescilli ticaret hizmetleri sunabilir.

Bitpanda, Yerel Birimi Aracılığıyla Almanya’da Lisans Aldı

Avusturya borsası Bitpanda, yerel birimi aracılığıyla Almanya’da bir kripto lisansı aldığını söyledi.

Şirket basın açıklamasında, Alman Federal Finansal Denetleme Kurumu’ndan (BaFin) alınan lisans ile Bitpanda Asset Management GmbH’nin bağımsız olarak kripto saklama hizmeti ve Alman sakinleri için kripto varlıkları için özel ticaret sunabileceğini duyurdu.

Alman lisansının alınmasının aylar sürdüğünü belirten Bitpanda kurucu ortağı ve CEO’su Eric Bemuth basına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“FTX’in riskli işlemler yapmak için müşteri fonlarını kötüye kullandığını söyleyen raporlara atıfta bulunarak; Bu, düzenlenmiş olmak anlamına geliyor ve müşteri ile şirket varlıklarının katı bir şekilde ayrılması anlamına geliyor ki ne yazık ki bugünlerde her yerde durum böyle değil”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner