Yükleniyor...

BitPay ile Facebook Üzerinden Bitcoin Gönderin

Bitcoin kullanımının yaygınlaştığı sıralarda, daha önce Quickcoin'in iştiraki ile gerçekleştirilen "Facebook üzerinden Bitcoin gönder" temalı uygulamalar artmaya devam ediyor.

Bitcoin kullanımının yaygınlaştığı sıralarda, daha önce Quickcoin’in iştiraki ile gerçekleştirilen “Facebook üzerinden Bitcoin gönder” temalı uygulamalar artmaya devam ediyor.

Şimdi de Bitcoin ödeme prosesleri geliştiren BitPay, “Get Bits” uygulamasını başlatarak, Facebook üzerinden kolayca Bitcoin gönderimine imkan veriyor.

BitPay blog sayfasında yapılan açıklamaya göre,

“Bizler her zaman Bitcoin’in gelişimi için yeni yollar aradık ve Bitcoin satın almak, onu kullanmaya başlamak için en büyük zorluğu oluşturuyordu. Get Bits, yeni başlayanlar Facebook arkadaşları arasında Bitcoin almak için çok basit bir yol. API sayesinde Bitcoin cüzdanlarına entegre edilebilen Get Bits ile, kişiler arası aktarım daha da kolay olacaktır.”

get-bits-logged-in

Daha önce Coinbase’in duyurduğu kişiye özel ödeme sayfası ve BitPay’in “Get Bits” uygulaması ile birlikte, aslında Bitcoin’in gönderimindeki bazı riskler de ortadan kalkıyor. Bitcoin’i insanlara anlatırken “geri çevrilemez işlemler” den bahsedildiğinde, çoğu kişi bunun büyük bir risk olduğunu belirtiyor. Bu tür uygulamalar ile birlikte, Bitcoin adreslerinin yanlış yazılarak, yanlış kişilere para gönderme sorununun da önüne geçilmiş oluyor. Bitcoin göndereceğimiz kişileri çok basit bir şekilde seçip, onaylayarak Bitcoin alıp-gönderebiliriz.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Osman Şenesen
Osman Şenesen
9 yıl önce

BitPay’in Facebook ile entegrasyona girişmesi ile birlikte sosyal medyada kullanımı artacaktır. ChangeTip gibi bahşiş uygulamaları da bu işi çok iyi bir şekilde ilerletmiş durumda.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x