Yükleniyor...

Dell, Bitcoin Ödemelerini Kabul Ediyor

Dünyaca ünlü bilgisayar üreticisi devi Dell, Bitcoin ile ödeme kabul ettiğini resmen duyurdu.

Dünyaca ünlü bilgisayar üreticisi devi Dell, Bitcoin ile ödeme kabul ettiğini resmen duyurdu.

ABD vatandaşlarının faydalanabileceği pilot program kapsamında, Dell.com sitesinde Bitcoin ödemesi kabul ediliyor. Şirket ödemeleri ise Coinbase ile yaptığı ortaklık sayesinde kabul ediyor. Şirketin sayfasında belirtildiği üzere, ileride hayata geçecek olan promosyonlarda, Bitcoin ile yapılan alışverişlerde kullanıcılara indirim sunulacak.

Aynı zamanda Bitcoin ile ödeme proseslerinin nasıl gerçekleştiği ile ilgili müşterilerine bilgi vermek isteyen Dell.com, bunun için FAQ sayfası hazırlamış.

Şu ana kadar Bitcoin ile ödeme kabul eden Expedia, Overstock ve hatta DISH Network’ten de yıllık geliri fazla olan Dell, bu atılımı ile dünyanın Bitcoin kabul eden en büyük e-ticaret şirketi oluyor. Dell’in 2013 yılı toplam geliri 56.9 milyar dolar.

Sadece 14 günde entegre edilen Bitcoin ödeme prosesi, Coinbase tarafından desteklenmekte. Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam da, bu ortaklık ile ilgili, “Dell ile yaptığımız yakın ortaklıkla birlikte büyümeye devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bitcoin ile ödemelerde karşılaşacağınız manzara ile ilgili de Dell.com, bir görsel yayınlamış.

bitcoin-checkout-snapshot_5.gif-550x400

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner