Yükleniyor...

Ethereum IPO’sunu Açtı

Geliştiricilerin decentralized (dağıtık - merkeze bağlı olmayan) uygulamalar geliştirmeleri için bir programlama dili oluşturan Ethereum, sağladığı platform ile gelecek yıllardaki dağıtık uygulamaların yayınlanmasında büyük rol oynayacak.

Geliştiricilerin decentralized (dağıtık – merkeze bağlı olmayan) uygulamalar geliştirmeleri için bir programlama dili oluşturan Ethereum, sağladığı platform ile gelecek yıllardaki dağıtık uygulamaların yayınlanmasında büyük rol oynayacak.

Ethereum’un beslendiği kaynak olarak ortaya çıkan Ether ise, Ethereum’un sunduğu platformun geliştirilmesi ve hizmetlerini sunabilmesi için oluşturulan bir gelir kaynağı. Ether satışının olmadığı bir Ethereum platformunda; depolama operasyonları ve yüksek depolama talepleri gibi servislerin sunulması imkansız hâle gelir ve Ethereum çöker. (Bkz. ethereum.org)

2014/2015 kış aylarında hizmet vermeye başlayacağını duyuran Ethereum, bugün itibariyle Ether satışına başladı. An itibari ile (yazının yayınlandığı saat), 1 Bitcoin ile 2.000 Ether satın alabiliyorsunuz. 1 Bitcoin’in alabileceği Ether, güncel olarak Ethereum.org sayfasında gösterilmekte. Ether satışı ise 41 gün 21 saat içerisinde sonlanacak.

Aynı zamanda sıkça sorulan sorular için bir forum sayfası da oluşturan Ethereum, bu forumda Türkçe kategorisine de yer veriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner