Yükleniyor...

Bitcoin Meetup İstanbul, Türkiye Ekosistemini Bir Araya Getirdi

Uzun süredir beklenen ve dün akşam (22 Temmuz 2014) gerçekleştirilen Bitcoin Meetup İstanbul, Türkiye ekosistemindeki isimleri 3Dörtgen'de bir araya getirdi.

Uzun süredir beklenen ve dün akşam (22 Temmuz 2014) gerçekleştirilen Bitcoin Meetup İstanbul, Türkiye ekosistemindeki isimleri 3Dörtgen’de bir araya getirdi. BTCTürk’ten Emre Kenci’nin de konuk olarak bulunduğu buluşmada, Bitcoin’in gelişimi üzerine bir çok konu tartışıldı. Henüz bitcoini yakından inceleme fırsatı bulamayan, “Bitcoin nedir?” sorusunun cevapları verildi.

Saatler tam 18:30’u gösterirken, katılımcılar çoktan birbirleri ile sohbet etmeye başlamışlardı bile. Daha önce birbirlerini sadece sanal ortamda tanıyan katılımcılar, bu şekilde yüzyüze görüşme imkanı da bulmuş oldular.

BtKRC8kCIAAT02b

Takascoin’den Ahmet Hakan Özgür’ün de katılımı ile birlikte, etkinlikte iki Bitcoin borsasının yöneticisinin de bulunması katılımcıların sorularının cevaplanması adına güzel bir şans yarattı. Etkinlik süresince iki yöneticiye de Bitcoin borsaları hakkında sorular soruldu ve ileride gerçekleştirecekleri planlar hakkında görüşleri alındı. Bildiğimiz üzere BTCTürk, BTCTrader altyapısı ile çalışmakta ve yurtdışında da hizmet vermekte. BTCTrader altyapısı kullanan Bitcoin borsaları ile birlikte likiditeyi de birleştirmeyi düşünen ekip, bu sayede derinlik sorununa da bir çözüm getirmeyi düşünüyor.

Daha sonra tek bir masa etrafında toplanan katılımcılar, Bithack organizatörü Burak Yaman’ın da katılımı ile birlikte hızlı bir tanışma çemberi oluşturup bitcoin ile gerçekleştirdiği veya gerçekleştireceği işlerden bahsettiler.

Etkinlikte bankacılık sektöründen 3 katılımcının bulunması da oldukça ilgi çekiciydi. Bitcoini yakından inceleme fırsatı bulamamış katılımcılara Bitcoin protokolü hakkında bilgiler verilmeye çalışıldı. Etkinlik ilginç sohbetlerinin birisi ise BTCTürk’te bir dönem karşılaşılan çok yüksek fiyatların, yatırımcılarda etkileri üzerinde konuşulurken gerçekleşti.

3Dörtgen kafeden bitcoin ile bir alışveriş yapılması ile ödemelerin nasıl gerçekleştiği deneyimi yaşatıldı. Buna ek olarak borsalardaki dalgalanmaların nelere bağlı olduğu, Bitcoin’in gelecekteki fiyatının ne olacağı konusunda da tahminler alındı. Tahminler 3.000 dolar ile 40.000 dolar arasında değişiklik gösteriyordu.

BtKfN-rCAAApbfQ

Sonuç olarak Bitcoin Meetup İstanbul, ekosistemdeki kullanıcıların kaynaşması ve yeni kullanıcıların da aramıza katılması açısından oldukça verimli geçti diyebiliriz. 3Dörtgen tarafından hazırlanan Bitcoin anahtarlıkları ise güzel bir ufak bir hatıra olarak katılımcılara dağıtıldı.

Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen 3Dörtgen ailesine ve katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir dahaki organizasyonlarda görüşmek üzere…

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner