Yükleniyor...

Bitso, Şeffaflık Yol Haritasını Belirledi

Kripto borsası Bitso, FTX krizinin ardından şeffaflık yol haritasını belirlediğini duyurdu.

Bitso Seffaflik Yol Haritasini Belirledi

Kripto borsası Bitso, FTX krizinin ardından şeffaflık yol haritasını belirlediğini duyurdu.

FTX, yatırımcıların üç gün içinde platformdan 6 milyar dolar çekmesi ve rakip borsa Binance’in bir kurtarma anlaşmasından vazgeçmesinin ardından bu ayın başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde koruma başvurusunda bulundu. İflas başvurusu beraberinden birçok kripto şirketini olumsuz etkiledi. Ayrıca, kripto borsalarını şeffaflık konusunda bir akımın içine sürükledi. Bitso da şeffaflık ile ilgili adım atanlardan oldu.

Bitso, Şeffaflık için Yeni Adımlar Atıyor

Bitso’nun Baş Düzenleyici Sorumlusu Felipe Vallejo, Reuters’e yaptığı açıklamada; Meksika, Brezilya, Kolombiya ve Arjantin’de faaliyet gösteren Bitso’nun bir aydan kısa bir süre içinde bir ödeme gücü raporu yayınlayacağını ve bir denetim gerçekleştirmek üzere harici bir ortak seçme sürecinde olduğunu söyledi.

Borsa, kısa bir süre önce kripto sektöründe, kullanıcıların firmaların işlemlerini destekleyecek fonlara sahip olup olmadıklarına, kendilerinin karar verebilmeleri için anlaşılması kolay bir rapor oluşturmak üzere çalışan bir grup uluslararası firmaya katıldı.

Bitso tarafından yapılan açıklamada ayrıca şunlara yer verildi:

“Bazı şirketler tarafından yayınlanan fon kanıtları, yalnızca varlıkları gösterdikleri ve kullanıcılarına ne kadar kripto veya para borcu olduğunu yansıtmadıkları için yetersizdir”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner