Yükleniyor...

Bitstamp CEO’su: Kripto, Kitlesel Bir Pazar Haline Geliyor

Bitstamp CEO'su Julian Sawyer, kripto para birimi bilincinin kitleler arasında yayıldığını ifade etti.

bitstamp 1

Bitstamp CEO’su Julian Sawyer, kripto para birimi bilincinin kitleler arasında yayıldığını ifade etti.

Kripto borsası Bitstamp, ABD’deki genişlemesini hızlandırırken, şirketin CEO’su Julian Sawyer kripto endüstrisinin kitlesel pazarı kapsayacak şekilde büyüdükçe oldukça “önemli bir an” ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

“Sektörde gerçekten çok önemli bir anın içerisindeyiz. Kripto ağırlıklı bir dünyadan artık tüm insanların kripto, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hakkında konuştuğu kitlesel bir pazara doğru ilerliyoruz.”

Sawyer, büyüyen kripto pazarının ortasında, Robinhood gibi ücret almayan trade uygulamalarını da hedef aldı:

“Robinhood gibi uygulamaların piyasaya çıktığını gördük. Bunların ücretsiz olduğunu biliyoruz. Ancak bunun bir maliyeti var. Bizim için güven ve şeffaflık kritik bir öneme sahiptir.”

Sawyer, buna ücretlerde şeffaflık ve bir borsa ile varlıkların ticaretinin ve depolanmasının maliyetinin yanı sıra “düzenleyici çerçeveye güvenin” de dahil olduğunu söyledi.

“Finansal hizmetleri düşündüğünüzde, bankacılık ödemelerini ve kripto borsalarını düşündüğünüzde bu çok önemli bir hale geliyor. Her şey bir güvenin etrafında şekilleniyor. Paranızı nereye koyacaksınız, nerede daha güvenli olacak?”

Sawyer, ticaret platformları için tutarlı çalışma süresinin de önemine değindi:

“Piyasalar değiştiğinde, -günlük olarak değiştiklerini biliyoruz- her zaman likiditeye sahip olduğumuzdan ve her zaman belirli bir fiyatlandırmamız olduğundan sistemlerimizin her zaman çalıştığından emin olmak istiyoruz. Bu biraz olgunlukla ilgili.”

Trade’in en yoğun olduğu dönemlerde yaşanan kesintiler, kripto trade platformları için tekrar eden bir sorun olmuştur. Elon Musk’ın Dogecoin’in (DOGE) toplu satışının görüldüğü hafta sonu SNL görünümü sırasında, Robinhood “kripto trade’i ile ilgili sorunlar” yaşarken, uygulamadaki kripto alım satım hizmetleri “benzeri görülmemiş” trade hacimlerinin ortasında Nisan ayında düşüş yaşadı.. Ocak ayında Bitcoin 40.000 doları geçtiğinde Coinbase, Binance, Gemini, Kraken ve Bitstamp teknik sorunlar yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner