Yükleniyor...

Bitwise, ETF hamlesinde geri adım attı!

Varlık yönetimi şirketi Bitwise, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgili piyasa değeri ETF başvurusunu geri çekiyor.

bitwise

Varlık yönetimi şirketi Bitwise, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgili piyasa değeri ETF başvurusunu geri çekiyor.

SEC’in arka arkaya ETF başvurularını ertelemesi sonrasında Bitwise, Bitcoin ve Ethereum Piyasa Değeri Stratejisi Vadeli İşlem Sözleşmeleri (ETF) başvurusunu geri çekme talebinde bulundu. 3 Ağustos’ta SEC’e bu konu hakkında başvuruda bulunan şirket, aradan bir ay geçmeden geri adım attı.

SEC bitcoin etf

Bitwise yetkilisinden konuya ilişkin açıklamalar geldi

Bitwise’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan’ın yakın zamanda verdiği bir demeçte, tüm ETF’lerin SEC tarafından onaylanması gerektiğini belirtti. Hougan, son gelişmeler hakkında şunları söyledi:

ETF, göreceli piyasa değerlerine göre belirlenen Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmelerine veya Ethereum Vadeli İşlem Sözleşmelerine yatırım yapmayı amaçlıyor. Bitwise, aynı zamanda başka bir ETF başlatmak için ProShares ile de işbirliği yaptı. “Tröst artık Fon’un etkinliğini araştırma niyetinde değil ve belirtilen Tröst Kayıt Beyanı’nda Yürürlük Sonrası Değişiklik uyarınca Fon’un hiçbir menkul kıymeti satılmadı veya satılmayacak.”

Birçok ETF’in ertelenmesinin ardından Bitwise, strateji sistemlerini yeniden değerlendiriyor gibi duruyor. ETF hamlesinde geri adım atan Bitwise, akıllarda soru işareti yarattı. Çoğu Bitwise kullanıcısı ve kripto yatırımcısı, ETF’lerdeki negatif görünümün devam edeceğine inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner