Yükleniyor...

İlgi çeken 5 kripto para hissesi

Kripto para hisse senetleri en az dijital varlıklar kadar yatırımcıların dikkatini çekiyor.

6256878

Kripto para hisse senetleri en az dijital varlıklar kadar yatırımcıların dikkatini çekiyor. Kripto para piyasasındaki inişli çıkışlı gidişat, hisse yatırımcılarının da zaman zaman kafasının karışmasına sebebiyet verebiliyor. Analistlerin ise takip edilmesini önerdiği 5 hisse öne çıkıyor…

Kripto yatırımcıları arasındaki ani düşüş eğilimi, yılın ilk yarısında kripto para birimlerinde yaşanan sağlam bir rallinin ardından geldi. FTX’in iflası gibi bir dizi talihsiz olay nedeniyle kripto para birimleri 2022’de etkileyici olmayan bir dönem geçirdi, ancak bu yılki toparlanma sağlam oldu. Ağustos ayının başlarında ise kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s birkaç ABD bankasının notunu düşürdü ve yarım düzine bankayı potansiyel not indirimleri için incelemeye aldı.

Mevcut durumda analistler, yatırımcıların düşüşte satın alma stratejisi izleyerek kripto para alımı yapıp biriktirmeyi düşünmelerini tavsiye ediyorlar. Öte yandan kripto para fiyatlarındaki her düşüş, alım yapmak için uygun bir şans sunabilir ve piyasanın oynaklığı dengelendikçe potansiyel olarak önemli kazançlara yol açabilir.

kripto para hisse

Takip edilmesi gereken 5 kripto para hissesi

NVIDIA Corporation

NVIDIA Corporation piyasada önemli bir oyuncudur ve 2023’ün öne çıkan başarı hikayelerinden birine imza atmıştır. Grafik işlem birimlerinin (GPU’lar) önde gelen tasarımcısı olarak, NVDA hisselerinin değeri gelişen bir kripto piyasasında yükselme eğilimindedir.

Bunun başlıca nedeni GPU’ların veri merkezleri, yapay zeka ve kripto para madenciliği ya da üretiminde oynadığı önemli roldür. NVIDIA’nın cari yıl için beklenen kazanç büyüme oranı yüzde 145,2’dir. NVDA hisseleri son üç ayda yüzde 20,3 değer kazanmıştır.

Robinhood Markets

Robinhood Markets, Inc. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir finansal hizmetler platformu işletmektedir. Platformu, kullanıcıların hisse senetlerine, borsa yatırım fonlarına, opsiyonlara, altına ve kripto para birimlerine yatırım yapmalarına olanak tanır. HOOD, Robinhood Crypto platformunu kullanarak Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini satın alır ve satar.

Robinhood Markets’ın cari yıl için beklenen kazanç büyüme oranı yüzde 57,3’tür. HOOD’un hisseleri son üç ayda yüzde 19,6 değer kazanmıştır.

HIVE Blockchain Technologies

HIVE Blockchain Technologies Ltd. bir kripto para madencilik firması olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, blokzinciri ağlarındaki işlemleri doğrulamanın yanı sıra kripto madenciliği sağlar ve kripto ile geleneksel sermaye piyasaları arasında köprüler kurar.

HIVE Blockchain’in cari yıl için beklenen kazanç büyüme oranı yüzde 72,2’dir. HIVE hisseleri son üç ayda yüzde 15,8 değer kazanmıştır.

Accenture

Accenture plc, danışmanlık, teknoloji ve çeşitli hizmetler sunan dünya çapında bir sistem entegratörüdür. Şirket, ödeme işlemlerini basitleştirmeyi amaçlayan Ethereum tabanlı blockchain çözümlerini işletmelere tanıtır.

Accenture’ın cari yıl için beklenen kazanç büyüme oranı yüzde 8,2’dir. ACN hisseleri son üç ayda yüzde 5,7 değer kazanmıştır.

Coinbase Global

Coinbase Global, Inc. küresel kripto para ekonomisini desteklemek için finansal altyapı ve teknoloji sunmaktadır. COIN, kripto alanındaki tüketiciler için bir ana finansal hesap, kurumsal kripto varlık işlemleri için likiditeye sahip bir pazar yeri ve geliştiricilerin kripto tabanlı uygulamalar oluşturması ve kripto para birimlerini ödeme olarak güvenli bir şekilde kabul etmesi için teknoloji ve hizmetler sağlar.

Coinbase Global’in cari yıl için beklenen kazanç büyüme oranı yüzde 84,8’dir. COIN hisseleri son üç ayda yüzde 29,5 artış göstemiştir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner