Yükleniyor...

Bitwise’ın ETF başvurusunda gelişmeler yaşanıyor!

Bitwise, Bitcoin ETF Trust'ı listelemek için yeni araştırmasıyla tamamlanan değiştirilmiş bir başvuruda bulundu.

BTC ETF 1

Bitwise, Bitcoin ETF Trust’ı listelemek için yeni araştırmasıyla tamamlanan değiştirilmiş bir başvuruda bulundu.

Yapılan araştırmalar, SEC‘in spot BTC ETF’leri konusunda gündeme getirdiği temel endişeleri ele alıyor. Grayscale kararı göz önüne alındığında, her spot BTC ETF başvurusu, SEC’in mahkeme kararına vermesini beklenenen bir bekleme düzen içindedir. Peki ya SEC mahkeme kararına itiraz ederse ne olacak?

Ekran Resmi 2023 09 25 16.19.27 2

ETF sürecindeki detaylar dikkat çekti!

CME BTC vadeli işlem piyasasının, gözetim amacıyla “düzenlenmiş bir pazar” olarak hizmet edebilecek şekilde spot piyasada fiyata öncülük ediyor. Bugünk gerçekleşen değişiklik, SEC’in daha önce spot BTC ETF’lerini onaylamamasında dile getirdiği büyük itirazların her birini tek tek ele almayı amaçlıyor. Özellikle, kripto para piyasasında her geçen gün artan karışıklık ve kaos ortamından dolayı CME’nin önemi daha çok ortaya çıkıyor.

Bitwise, Bitcoin ETF başvurularında öne çıkan isimlerden birisi olmaya devam ediyor. Kripto endüstrisinin temel taşlarından olan ETF, BTC’nin 31.800 dolar yolculuğundaki en kritik unsurların başında geliyor. Bir süredir sessiz kalan ETF haberleri, bakalım önümüzdeki süreçlerde Bitwise gibi farklı şirketler ile öne çıkıp, BTC fiyatını yukarı taşıyabilecek mi?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner