Yükleniyor...

Bitzlato, Kullanıcı Fonlarına Erişimi Geri Getiriyor

Daha önce ABD Adalet Bakanlığı tarafından yaptırım uygulanan kripto borsası Bitzlato, kullanıcı fonlarına erişimi geri getiriyor.

Bitzlato

Daha önce ABD Adalet Bakanlığı tarafından yaptırım uygulanan kripto borsası Bitzlato, kullanıcı fonlarına erişimi geri getiriyor.

Tüm hukuksal ve yaptırımsal süreçlerden Bitzlato, müşterilerine fon erişimi getirerek, para çekme işlemlerini gerçekleştirmeye koyuldu. Kripto borsası, ABD ve Avrupa’da yürütülen ortak operasyonlar neticesinde, kara para aklama suçlamasıyla kapatılmıştı.

Bitzlato, Para Çekme İşlemlerini Başlattı

Rusya bağlantılı kripto para borsası Bitzlato, yaptırımların ve soruşturmaların neticesinde kapatılmasının ardından, platformda bulunan kullanıcı fonlarına erişimi geri getirdi.

Birkaç aydır kullanım dışı kalan Bitzlato, Telegram üzerinden yayınladığı bildiriyle, para yatıran kullanıcıların dijital varlıklarını çekmeye başlayabileceklerini iletti.

Geçtiğimiz aylarda, ABD Adalet Bakanlığı tarafından kara para aklama suçlamasıyla Bitzlato’ya yaptırım uygulandı. Rusya merkezli kripto borsası Bitzlato, küresel çapta gündeme geldi. Borsanın kurucusu, ABD yetkilileri tarafından yakalanmış ve ardından serbest bırakılmıştı.

ABD Adalet Bakanlığı, Bitzlato’nun yasa dışı yöntemler aracılığıyla, Finiko gibi suç kuruluşlarından 700 milyon doların üzerinde fon işlediğini iddia ediyor. Diğer taraftan Europol, borsanın 1 milyar doların üzerinde yasa dışı işlemlerde bulunduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner