Yükleniyor...

“BlackRock, Bitcoin’i (BTC) 42 bin dolara taşıyabilir”

BlackRock'ın Bitcoin ETF'inin onaylanması halinde BTC'nin büyük 42 bin dolara yükselebileceği iddia edildi Kripto piyasasına yönelik analiz ve tahminleriyle öne çıkan Matrixport, BTC fiyatı ile ilgili çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

BlackRock spot Bitcoin ETF

BlackRock’ın Bitcoin ETF’inin onaylanması halinde BTC’nin büyük 42 bin dolara yükselebileceği iddia edildi

Kripto piyasasına yönelik analiz ve tahminleriyle öne çıkan Matrixport, BTC fiyatı ile ilgili çarpıcı bir paylaşımda bulundu. Matrixport, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunmasını oyunun kurallarını değiştiren bir hamle olarak değerlendirdi.

Matrixport’un analizi, BlackRock ETF’inin onaylanmasıyla birlikte BTC’nin 42 bin dolara ulaşabileceğine dikkat çekti.

Matrixport, BlackRock’ı BTC için itici güç olarak görüyor

Kripto para sektörü, Bitcoin (BTC) boğasını başlatacak etmenlerden birisini ETF’ler olarak görüyor. Özellikle BlackRock ve Fidelity, spot Bitcoin ETF başvurularıyla kriptoyu hareketlendirmişti. Bu şirketler milyarlarca dolarlık fonları yönetiyor.

Matrixport, Bitcoin boğası için BlackRock’ı ön planda tutuyor. Varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF başvurusu ile BTC’nin 31 bin dolara yürümesinde pay sahibi olmuştu. Matrixport’a göre BlackRock’ın başvurusu SEC tarafından onaylanırsa, BTC boğa koşusuna başlayabilir.

Matrixport’un yapmış olduğu araştırma, 5 trilyon doları yöneten BlackRock’ın muazzam bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Araştırma, BlackRock ETF’inin onaylanması halinde Tether’in para girişinde önemli bir rol üstleneceğini ve BTC’nin 42 bin dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Matrixport’un sonraki tahmini ise BTC’ye 50 milyar dolarlık para girişinin yaşanacağı ve BTC fiyatının 56 bin dolara yükseleceği yönünde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner