Yükleniyor...

BlackRock CEO’su spot Ethereum ETF’lerine göz kırptı!

Spot Bitcoin ETF onayı alan BlackRock'ın CEO'su Larry Fink, spot Ethereum ETF'lerine sahip olmanın değerli olacağını belirtti.

BlackRock spot ETF

Spot Bitcoin ETF onayı alan BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, spot Ethereum ETF’lerine sahip olmanın değerli olacağını belirtti.

Kripto para piyasasında spot Bitcoin ETF’lerinin etkisi sürerken, gözler sonraki süreçte olabileceklere çevrildi. Kripto piyasasını 2024 yılında bekleyen üç önemli gelişmeyi Coinkolik olarak ele almıştık. Bitcoin halving’i, spot Ethereum ETF’leri ve ABD seçimleri bu yıla damga vuracak konu başlıkları olacak.

Spot Bitcoin ETF’lerinden sonra gözler spot Ethereum ETF’lerine çevrildi. BlackRock CEO’su Larry Fink, Reuters’e verdiği demeçte Ethereum ETF’lerine yeşil ışık yaktı.

BlackRock CEO’sundan kripto gidişatına yönelik açıklamalar

Trilyon dolarlık varlık yöneticisi BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, Reuters’e görüşlerini aktardı. Fink, kripto piyasasının gidişatı ve spot Ethereum ETF’leri hakkında konuştu.

Larry Fink BlackRock

Kripto sektörünün merakla beklediği spot Bitcoin ETF’leri 10 Ocak’ta SEC tarafından onaylandı. SEC’nin onaylamasının ardından 11 Ocak tarihinde spot Bitcoin ETF’ler işleme başladı.

BlackRock CEO’su Larry Fink, Reuters’a verdiği demeçte, diğer Bitcoin ETF’leri arasında BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’inin önemli bir akış elde ettiğini dile getirdi. Fink’e göre BlackRock’ın ETF ürünü, dün gerçekleşen akışın yüzde 40’ına sahip oldu.

SEC Başkanı Gary Gensler’in spot Bitcoin ETF’lerini onayladığı halde Bitcoin’i tanımadıklarını dile getirmesi, kripto yatırımcılarında soru işaretleri oluşturdu. Bitcoin’in ABD’deki konumu merak konusu haline gelirken, Fink yüreklere su serpen bir açıklama yaptı. Fink, kriptonun bir para birimi değil varlık sınıfı olduğuna inandığını dile getirdi.

Fink’in açıklamaları kritik bir öneme sahip. Küresel çapta önemli bir güce sahip olan BlackRock’ın kripto yaklaşımı, ABD’deki ilerleyiş açısından da etmen olabilme potansiyeli taşıyor.

Reuters’a konuşan Fink, özellikle spot Ethereum ETF’leri konusunda kritik bir söylemde bulundu. Fink, spot Ethereum ETF’lerine sahip olmanın değerli olacağını aktardı.

Bilindiği üzere spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunan şirketler aynı zamanda spot Ethereum ETF başvurusu da yaptı. Ortaya çıkan takvime göre, SEC’nin spot Ethereum ETF’ler konusunda 23 Mayıs 2024 tarihinde nihai kararı vermesi gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner