Yükleniyor...

Jito (JTO) kritik eşikte: Yükseliş sürecek mi?

Solana ekosisteminin popüler kripto projesi Jito (JTO), pozitif piyasa koşullarının da etkisiyle dikkat çeken bir yükseliş gerçekleştirdi.

Jito yükseliş grafiği

Solana ekosisteminin popüler kripto projesi Jito (JTO), pozitif piyasa koşullarının da etkisiyle dikkat çeken bir yükseliş gerçekleştirdi.

Kripto para piyasası spot Bitcoin ETF’lerin onaylanması ve işleme başlamasıyla volatilite kaybı yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 48 bin dolara dayandıktan sonra geri çekilme yaşayarak 45 bin dolar seviyesine düştü. BTC’nin geri çekilmesi, kâr satışı ihtimali nedeniyle piyasada belirsizliğe yol açtı.

Kripto piyasasının belirsizlik yaşadığı bugünlerde, Solana ağının yeni projesi Jito’dan önemli bir çıkış geldi. Jito’nun yerel kripto para birimi JTO, kritik bir destek noktasından aldığı boğa desteğiyle yüzde 15’e yakın yükseliş yaşadı.

Jito JTO yükseliş

Jito (JTO) önemli bir aşamada

Spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasıyla birlikte harekete geçen Ethereum (ETH) birçok altcoin’e can suyu oldu. ETF onayı sonrası BTC’de geri çekilme görülürken, ETH tarafında güçlü fiyat yapısı oluştu.

Önemli bir destek noktasına tutunmaya çalışan Jito (JTO), boğaların alım iştahı ile birlikte destek noktasından çıkış gerçekleştirdi ve önemli bir yükselişe imza attı.

Solana ekosisteminde yer alan DeFi projesi Jito, lansman yaptıktan bu yana bir türlü beklentileri karşılayamadı. Jito, yeni Celestia (TIA) olacağı yönündeki beklentilere rağmen fiyat istikrarını koruyamadı ve 1,50 dolara kadar düşüş yaşadı. Spot Bitcoin ETF onayı ile birlikte altcoin’lere yönelen yatırımcılar, Jito’nun harekete geçmesine yardımcı oldu.

JTO grafik

JTO, 1,53 dolarda yer alan kritik destek noktasının üzerinde kalıcılık sağlayarak çıkışa geçti. Kripto piyasasının pozitif bir gündeme sahip olması, JTO’nun yükselişinde ana etmen oldu. JTO, destek noktasından aldığı güç ile 1,85 dolar direncine temas etti. 1,85 dolar direncini aşan JTO, yükselişini şiddetlendirdi. Popüler kripto para birimi kısa sürede 2,22 dolar direncini test etti. Ancak bu direnç noktasında satıcıların yoğun olması JTO fiyatını etkiledi. JTO, 2,22 dolar direncinden red yiyerek 2,15 dolara geri çekildi.

Solana ekosisteminin popüler kripto para birimi, fiyat istikrarını koruması ve 2,22 dolar direncini aşması halinde yükselişini sürdürebilir. Bu noktada 2,87 dolarda yer alan majör direnç noktası önemli bir görev üstleniyor. Bu direncin aşılması halinde JTO, kısa sürede 3,25 dolar direncine temas edebilir. JTO’nun önündeki bir başka direnç noktası ise 3,5 dolar bölgesi olabilir.

Diğer taraftan JTO, satış baskısının artması ve piyasanın negatife dönmesiyle geri çekilme yaşayabilir. JTO, 1,85 dolarda yer alan destek noktasını kullanması halinde tekrar 2,22 doları hedefleyebilir, ancak bu destek noktasını kaybederse 1,53 dolara düşüş yaşayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner