Yükleniyor...

BlackRock, Kripto Paranın Devrim Yaratacağına İnanıyor

Küresel yatırım ve yönetim devi BlackRock şirketinin CEO'su, sonraki aşamanın menkul kıymetlerin tokenizasyonu olacağını belirtti.

BlackRock Kripto Paranin Devrim Yaratacagina Inaniyor

Küresel yatırım ve yönetim devi BlackRock şirketinin CEO’su, sonraki aşamanın menkul kıymetlerin tokenizasyonu olacağını belirtti.

Kripto ayı piyasasının etkileri tüm sektörü kasıp kavururken, büyük şirketlerin yaklaşımı dikkat çekiyor. Özellikle yatırım ve yönetim şirketleri, gelecek hamlelerini sıkılaştırmaya başladı. Son zamanlarda FTX borsasının iflasıyla birlikte güvensiz bir piyasa oluşsa da şirketlerin inancı kırılmadı. Binance tarafından ortaya atılan şeffaflık ilkesi, yeni dönemin de başlangıcı oldu. Yatırım şirketlerinin potansiyel avı da devam ediyor. Birçok şirket, erken aşama yatırımlar ile sektörde güçlü bir yer edinmek istiyor. Tüm bu süreçlerin ortasında BlackRock, kripto endüstrisinin devam edeceğine ve devrim yaratacağına inanıyor.

BlackRock, Menkul Kıymetlerin Kripto Endüstrisine Dahil Olacağını Düşünüyor

Yaklaşık 10 trilyon dolarlık bir varlığı yöneten dev şirket BlackRock, kripto paraların gelecekte daha önemli bir konumda olacağına inanıyor.

Şirketin CEO’su Larry Fink, kripto paraların devrimsel niteliğine değindi. Ancak Fink, sektörün içinde yaşanan olayları da ele aldı. Fink, kendi kripto para birimi olan borsalara şüpheyle yaklaştığını söyledi. CEO’ya göre, bu şirketlerin coğu yakında bu sektörden tarihe karışacak.

Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden birini yöneten CEO, sektördeki sonraki adımın menkul kıymetlerin tokenizasyonu olacağını aktardı. CEO, bu adım ile birlikte yatırım ekosisteminin değişeceğini ve bankalara güvenmek haricinde başka bir seçeneğin ortaya çıkacağını söyledi. Menkul kıymetlerin tokenizasyonuyla birlikte, her şirketin sahibini ve satıcısını gösteren dağınık defterler ile anlık fikir sahibi olunabilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner