Yükleniyor...

BlackRock’tan Bitcoin (BTC) Madencilik Şirketlerine Dev Yatırım

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan Blackrock, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan başvurulara göre, ikinci çeyreğin sonunda Bitcoin madencilik şirketlerine yaklaşık 400 milyon dolarlık yatırım yaptı.

blackrocktan bitcoin btc madencilik sirketlerine dev yatirim

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan Blackrock, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan başvurulara göre, ikinci çeyreğin sonunda Bitcoin madencilik şirketlerine yaklaşık 400 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Forbes’un Perşembe günü bildirdiğine göre, 30 Haziran tarihli SEC başvuruları, Blackrock’un Marathon Digital Holdings’te %6.71 ve Riot Blockchain’de %6.61 hisseye sahip olduğunu gösteriyor. İki firma arasında taahhüt edilen toplam tutar ise 383 milyon doların biraz altında bulunuyor. 

Yatırım, şirketin bir dizi ortak fonuna ve iShares Russell 2000 ETF’si gibi ETF’lere yayılmış durumda. 

Bu ayın başlarında bir diğer varlık yönetimi devi olan Fidelity International da Marathon Digital’e yatırım yaptığını açıklamıştı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner