Yükleniyor...

Blockchain Capital, Aralarında PayPal ve Visa’nın da Bulunduğu Yatırımcılardan 300 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Kripto para ve blockchain odaklı bir risk sermayesi şirketi olan Blockchain Capital, Fund V için PayPal Holdings Inc (PYPL.

blockchain capital

Kripto para ve blockchain odaklı bir risk sermayesi şirketi olan Blockchain Capital, Fund V için PayPal Holdings Inc (PYPL.O) ve Visa Inc (VN) dahil olmak üzere yatırımcılardan 300 milyon dolar fon topladı.

2013 yılında kurulan Blockchain Capital, şimdiye kadar kripto para borsaları Coinbase ve Kraken’in yanı sıra kripto platformu Anchorage ve NFT satış noktası OpenSea de dahil olmak üzere 110’dan fazla şirkete yatırım yaptı.

Bitcoin ve birkaç kripto para birimi, geçtiğimiz ay Çin’den gelen kötü haberler ve Tesla’nın Bitcoin kullanmayı askıya almasıyla beraber büyük bir çöküş yaşadı. Varlık, Ocak ayından bugüne ilk kez 30.000 dolar seviyesinin altına geriledi.

Blockchain Capital, PayPal ve Visa dahil olmak üzere Fund V’deki bazı yatırımcıların da stratejik bir ortaklık programına katılacağını açıkladı.

Hem kripto hem de öz sermaye varlıklarına yatırım yapan Blockchain Capital, yatırımların blockchain altyapısına, blockchain teknolojisine, NFT’lere ve DeFi uygulamalarına odaklanacağını ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner