Yükleniyor...

Atık Kömürle Bitcoin (BTC) Madenciliği Yapan Şirkete Büyük Yatırım

Atık kömürle Bitcoin madenciliği yapan Pensilvanya merkezli Bitcoin madenciliği firması Stronghold Digital Mining 105 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

atik komurle bitcoin btc madenciligi yapan sirkete buyuk yatirim

Atık kömürle Bitcoin madenciliği yapan Pensilvanya merkezli Bitcoin madenciliği firması Stronghold Digital Mining 105 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Şirket bu fonu, kripto para madenciliği donanımı satın almak ve daha fazla atık kömür temizleme tesisini finanse etmek için kullanılacağını söyledi.

Şirket elektrik üretiminde atık kömür kullanıyor. Enerji üretim sürecinde atık kömürdeki zararlı maddelerin %90’ından fazlasını ortadan kaldırıyor. Ortaya çıkan uçucu kül ise bölgenin tarım bakanlığı tarafından onaylanmış bir gübre olarak kullanılabiliyor. Stronghold’un Eş Başkanı Bill Spence konu hakkında şunları söyledi:

“Kömür atığı yangınları, son yüz yıldır memleketim Pennsylvania’da hasara yol açıyor. ABD’nin çevre açısından en çok ihmal edilen bazı bölgelerinde 19. ve 20. yüzyıl kömür madenciliğinin etkilerini iyileştirmek için 21. yüzyıl kripto para madenciliği tekniklerini kullanıyoruz.”

Şirketin bu yolla ürettiği enerji ile Bitcoin üretimi gerçekleştirmesi, daha önce çevreye zarar veren 1000 dönümlük bir arazinin geri alınmasını sağladı. Arazi, bu alanı spor, oyun ve yeşil alan olarak kullanan topluluklara geri verildi. 

Stronghold, Bitcoin madenciliği için atık malzeme kullanmayı tercih ederken, birçok madencilik şirketi bunun yerine karbon emisyonlarını dengelemeyi ve hidroelektrik kullanmayı tercih ediyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner