Yükleniyor...

Blockchain, Coronavirus Salgını Mücadelesine Destek Olabilir

Hong Kong Üniversitesi'nden bir akademisyen, coronavirus salgınına daha iyi yanıt verebilmek için blockchain ve AI odaklı stratejilerin uygulanması gerektiğini belirtti.

blockchain coronavirus mücadelesine destek olabilir scaled

Hong Kong Üniversitesi‘nden bir akademisyen, coronavirus salgınına daha iyi yanıt verebilmek için blockchain ve AI odaklı stratejilerin uygulanması gerektiğini belirtti.

Hong Kong Üniversitesinde bir programın yüksek lisans dekanı Syren Johnstone, coronavirüs salgını için teknoloji silahının kullanılması gerektiğini ifade etti.

Johnstone’un iddiası, hayır kurumlarının Pekin’in kurumsal ve siyasi seçimleri nedeniyle bağışları etkin bir şekilde gönderememeleri nedeniyle ortaya çıktı. Çin hükümeti şu anda tüm devlet bağışlarını hükümet destekli beş yardım kuruluşu aracılığıyla yürütüyor. Pekin’in merkezileştirme yaklaşımının sadece sorunu birleştirdiğini ve devlet liderliğindeki bir yaklaşım yerine teknoloji endüstrisinin bir çözüm sunması gerektiğini söyledi. Akademisyen özellikle, zaten Alibaba, SF Express ve Apple tarafından yaygın olarak kullanılan blokzinciri ve AI teknolojisinin kullanılması gerektiğini ifade etti.

Blockchain ile Daha Kolay Bağış

Blockchain, ister nakit ister yüz maskeleri olsun, tüm bağışların şeffaf bir şekilde kaydedilmesini ve izlenmesini sağlayacak. Teknoloji nihai son kullanıma kadar sürecin herhangi bir noktasında kişi veya kuruluşların hesabını tutmayı mümkün kılacaktır. Johnstone, yanlış yönetimin daha fazla kamu görünürlüğü ile azaltılacağını ve bağışçıların katkıları üzerinde daha fazla gözetim ve kontrol sahibi olmasını sağlayarak halkın sisteme olan güvenini artırabileceğimizi söylüyor.

Jonhstone, tartışmayı desteklemek için Başkan Xi Jinping’in kendi blockchain teknolojisini desteklediğini ileri sürdü. Akademisyen teknoloji şirketlerinin küresel olarak Çin’in endüstrisi ile çalışması gerektiğini belirtti.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner