Yükleniyor...

Bakkt’ın Ana Şirketinden, eBay İçin Satın Alım Teklifi

Bitcoin alım satım platformu Bakkt’ın ana şirketi ICE, e-ticaret devi eBay için satın alım teklifi sundu.

bakkt ebay için teklif sundu scaled

Bitcoin alım satım platformu Bakkt’ın ana şirketi ICE, e-ticaret devi eBay için satın alım teklifi sundu. ICE bu kapsamda 30 milyar doların üzerinde bir teklif ortaya koydu. Wall Street Journal, New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) ve Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt’ın sahibi Intercontinental Exchange Inc. (ICE) tarafından eBay’e 30 milyar dolarlık resmi olmayan bir teklif yapıldığını yazdı.

Bu Ne Anlama Geliyor?

Şimdiye kadar resmi görüşmelerle ilgili herhangi bir gelişmeye ortaya çıkmadı. Bu nedenle, anlaşmanın gerçekleşeceği ya da eBay’in sahibi ve kurucusu Pierre Omidyar tarafından dikkate alınıp alınmayacağı konusunda da bir bilgi yok. Habere göre bu ICE’ın eBay’e ilk teklifi değil.

Bugün, eBay’in pazar değeri yaklaşık 28 milyar dolar civarında bir yerde bulunuyor. Firmanın stokları son aylarda yaklaşık yüzde 10 artış gösterdi. Ancak, Wall Street Journal’a göre, Atlanta merkezli Intercontinental Exchange’in anlaşmayı kazanmak için bir prim ödemesi gerekecek, bu da 30 milyar doların biraz üzerinde bir teklife tekabül ediyor.

eBay Evet Diyecek mi?

eBay’in teklife olumlu yanıt verip vermeyeceği belirsizliğini koruyor. eBay son zamanlarda kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kullanıp kullanmayacağı tartışmalarının konusu olmuştu. Geçmişte eBay’in kurucusu BTC’yi düşündüklerini ifade etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner