Yükleniyor...

Blockchain Köprüsü Wormhole, 250 Milyon Dolarlık Bir Saldırıya Maruz Kaldı

En popüler çapraz blockchain'lerden biri olan Wormhole, 250 milyon dolarlık bir saldırıya maruz kaldı.

hack 1

En popüler çapraz blockchain’lerden biri olan Wormhole, 250 milyon dolarlık bir saldırıya maruz kaldı.

Projenin resmi Twitter hesabı, ekibin potansiyel bir istismarı araştırdığını doğruladı ve köprünün şu anda kapalı olduğunu belirtti. Resmi web sitesinde portalık geçici olarak kullanılamadığı vurgulandı.

Paradigma güvenlik araştırmacısı “samczsun” Wormhole ekibinin saldırganın Ethereum adresine ulaştığını ve fonları iade etmesi için 10 milyon dolarlık bir ödül teklif ettiğini ifade etti. Yaptığı paylaşıma göre 93.750 Eth saldırgan tarafından ele geçirildi. Bu da 250 milyon doların üzerinde bir değere denk düşüyor.

Saldırı, DeFi projelerinin endişelenmesine neden oldu. Zira wormhole Solana ve Ethereum arasında bir köprü görevi görüyordu.

Wormhole’dan çıkan Eth, ana zincire geri bağlanmadığı takdirde Solana borç verme platformları ve diğer protokolleri nasıl etkileyeceği belirsizliğini koruyor.

İlginç bir biçimde, Ocak ayında Reddit’te gönderdiği bir mesajda Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, köprülerin riskleri dolayısıyla gelecekte köprülerin popüler olmayacağını savunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner