Yükleniyor...

Nano (XNO) Nedir? Nano Coin Yorum, Geleceği, Projesi

Nano (XNO), gerçek ademi merkeziyetçilik, sürdürülebilirlik ve verimlilik felsefeleri etrafında tasarlanmış, bitcoin'in başaramadığı yerlerde başarılı olmayı hedefleyen dijital bir para birimidir.

nano

Nano (XNO), gerçek ademi merkeziyetçilik, sürdürülebilirlik ve verimlilik felsefeleri etrafında tasarlanmış, bitcoin’in başaramadığı yerlerde başarılı olmayı hedefleyen dijital bir para birimidir.

Geçerli bir değer deposu olmasına rağmen, bitcoin, ticarete konu bir para birimi olarak başlangıçtaki amacından uzaklaştı. Yavaş işlem hızları, yüksek işlem ücretleri, ağ verimsizlikleri ve yeni madeni paralar oluşturmak için gereken göz kamaştırıcı derecede yüksek güç tüketimi buna katkıda bulundu.

Nano, pazarda bir boşluk gördü. Nano’nun ekosistemi, benzersiz “yönlendirilmiş döngüsel olmayan grafik” (DAG) protokolünü ve “açık temsili oylama” doğrulama yöntemini (ORV) uygulayarak, gerçek bir değer aktarımı arayanlar için bazı baş döndürücü özellikler sunar.

Nano (XNO) Nedir?

Nano, hesap defterinde uygun maliyetli ve hızlı işlemlere olanak sağlayan, ödemeler için merkezi olmayan bir eşler arası kripto para sistemidir. Blok kafes veri yapısı ve merkezi olmayan oylama için özel bir sistem kullanımı sayesinde Nano, kullanıcıların saniyeler içinde NANO’da işlem alıp göndermesini sağlar.

NANO kripto para birimi gibi projeler, bu tür kripto para birimi ağlarının şimdiye kadar yaratılmış ilk kripto paranın (BTC) sınırlamaları ve zayıf noktaları için çözümler sunmayı amaçladığı gerçeği göz önüne alındığında, altcoinler veya alternatif paralar olarak bilinir. Bitcoin, bir İş Kanıtı fikir birliği mekanizması kullanır ve önemli miktarda enerji ve hesaplama gücü gerektiren ve işlemleri pahalı hale getiren blokları ve işlemleri doğrulamak için madencilere güvenir. Bitcoin ile yapılan mikro işlemlerin doğrulanması ve işlenmesi saatler alabilirken, bu tür transferler için işlem ücretleri oldukça yüksek olabilir.

Nano, bu sorunu, Bitcoin gibi blok zinciri ve merkezi olmayan altyapıya dayanan, ancak fikir birliği mekanizması seçiminde önemli farklılıklar bulunan teknolojisi ve farklı teknik yaklaşımıyla ele alıyor.

Nano ayrıca oylama yoluyla ademi merkeziyetçilik ve eşler arası işlevler kurar. NANO sahipleri, doğrulayıcı olarak faaliyet gösteren temsilcilere oy verebilir. NANO, ağın yerel kriptosudur ve işlemler ve oylama için kullanılır. Nano defterindeki işlemler ücretsizdir.

Nano Nasıl Çalışır?

Nano, Proof of Work gibi daha geleneksel ve daha enerji yoğun protokollere sahip platformların aksine, Açık Temsilci Oylama sistemine ve blok kafes veri yapısına dayanmaktadır.

Blok kafes veri yapısı, ağın defteri daha küçük zincirlere ayırmasına izin verdiği için Nano’nun yenilikçi teknolojisinin anahtarıdır. Her kullanıcının hesabının, her işlemde anında güncellenen kendi blok zinciri vardır, bu nedenle kullanıcının tüm ağın senkronize edilmesini beklemesi gerekmez. Bu teknoloji, işlemleri anında yapan şeydir.

Nano ayrıca Komut Satırına erişim, bir düğüm çalıştırma ile ödeme entegrasyonlarına izin verir ve kullanıcıların kendi ödeme çözümlerini oluşturmaları için çok çeşitli araçlar sunar.

Nano’nun Kurucuları Kimdir?

Nano, ilk olarak 2014 yılında RaiBlocks (XRB) adı altında, kullanıcıların Captcha zorluklarını tamamlayarak XRB jetonları alabilecekleri bir halka arz yoluyla piyasaya sürüldü. Kullanıcılar istedikleri kadar mücadeleyi tamamlayabildi ve çabaları XRB jetonları ile ödüllendirildi.

Nano, 2018’de, kullanıcıların NANO kripto para birimi ile hızlı işlemler ve ödeme entegrasyonları yapmalarını sağlayan bir eşler arası ödeme sistemi olarak yeniden markalandı. Nano, Nano Vakfı’nın CEO’su ve kurucusu Colin LeMahieu tarafından kuruldu. LeMahieu, Birleşik Krallık merkezli bir yazılım mühendisidir.

Projenin arkasındaki fikir, merkezi olmayan bir ortamda uygun maliyetli bir şekilde kolay ve hızlı işlemleri mümkün kılmaktır. Projenin işlevselliği ve ağın hızı, NANO’yu genel kullanıma da getirebilir.

Nano’nun Özellikleri Nedir?

Nano’yu benzersiz yapan belki de en dikkate değer özellik, ağın hızı ve işlemler için anında kesinliğidir. Piyasadaki kripto para ağlarının çoğunun aksine, neredeyse her Nano işlemi bir saniye veya daha kısa sürede doğrulanır ve gerçekleştirilir. Karşılaştırıldığında, diğer birçok popüler ağ ve P2P ödeme sistemi birkaç saniyeden dakikalara kadar sürer.

Anında kesinlik ile birlikte ödeme entegrasyonları ile Nano, dünyanın her yerindeki satıcılar için harika bir çözüm sunar. Nano entegrasyonlar ile satıcılar ödemeleri gecikmeden alabilirler. Anında kesinlik, NANO’nun ödemeler için yaygın olarak kullanılan bir kripto para birimi olma şansını da artırır.

Nano’yu benzersiz kılan bir başka şey de, ağın işlemlerde herhangi bir ücret talep etmemesidir. Ücretsiz işlemler etkinleştirilir çünkü kullanıcılar tarafından seçilen temsilciler katılımları için herhangi bir ücret almazlar. Nano bu şekilde mikro ödemeler için mükemmel bir çözüm sunar.

Nano Değerini Ne Verir?

Nano değerini teknolojisinden, teknik kapasitesinden ve faydasından alır. Bu nitelikler, benimseme ve yaygın kullanım açısından önemli olan Nano’nun içsel değerini belirler. NANO’nun piyasa fiyatı, kripto para piyasasındaki oynaklıktan etkilenirken, aynı zamanda çok sayıda faktörün neden olduğu sık değişikliklere de tabidir.

Nano’nun gerçek değeri, genellikle bir andan diğerine büyük ölçüde değişebilen NANO’nun piyasa değeriyle eşleşmez. Bununla birlikte, hem piyasa hem de gerçek değer, benimseme oranına ve aktif kullanıcı veya tüccarların sayısına bağlıdır.

Diğer Teknik Veriler

NANO, ağın yerel kripto para birimidir ve defterde bedelsiz ödemeler yapmak için kullanılır. Nano hesap sahipleri NANO fonlarını temsilcilere oy vermek için kullanabildiklerinden, NANO paraları ağın güvenliğini sağlamak için bir aracı olarak da kullanılır. Temsilciler, işlem bloklarını doğrulayarak ağı güvence altına alır.

Nano, ağı, her hesap sahibinin anında işlem için ayrı bir blok zincirine sahip olduğu daha küçük işlem bloklarına böler. 2021 itibariyle, yaratılacak tüm NANO madeni paraları dolaşımda.

Nano Ağ Nasıl Güvenlidir?

Blok kafes mimarisi, hiçbir kötü niyetli eylemin fark edilmemesini sağlar, bu nedenle sistem işlemi, hesabın bakiyesi ile ardışık blokların bakiyeleri arasındaki fark olarak kaydeder. Kafes içinde yer alan her blok, işlemleri kaydeder ve bir banka hesabının nasıl çalıştığına benzer şekilde, durumunu buna göre değiştirmek için hesabı günceller. Her yeni bloğun bir öncekinin yerini aldığı sistemde sadece hesap sahipleri bloklarını yönetebilir ve güncelleyebilir. Kötü amaçlı faaliyetleri önlemek için her blokta ayrıca küçük bir İş Kanıtı bölümü bulunur.

Ek olarak, ağ, değiştirilmiş Proof of Stake protokolü, Açık Temsilci Oylaması kullanılarak güvence altına alınır. ORV, kullanıcıların defterdeki işlemleri doğrulayan temsilcilere oy verebileceği demokratikleştirilmiş yönetişime olanak tanır.

Nano Nasıl Kullanılır?

Nano’yu herhangi bir ücret ödemeden veya merkezi otoriteler olmadan sistem içinde dijital para birimi göndermek ve almak için kullanabilirsiniz. Tüccarlar ayrıca Nano ödemelerini ödeme sistemlerine entegre edebilir, böylece satın alma işlemlerinde gecikme olmadan Nano’yu kabul edebilirler.

NANO, kolay ve hızlı işlemlere olanak tanır ve örneğin Bitcoin ile karşılaştırıldığında mikro işlemler için mükemmel bir alternatiftir. Bitcoin ağı, mikro ödemeler için yüksek ücretler gerektirir, çünkü sistem denklemi çözmek ve işlemi doğrulamak için büyük miktarda hesaplama gücü ve enerji gerektirir. NANO, özellikle mikro işlemler için sağlam bir alternatif eşler arası ödeme sistemi sunar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner