Yükleniyor...

Blockchain Kredi Girişim Şirketi Figure, Kripto Destekli Mortgage Projesini Başlatacak

Blockchain teknolojisinden yararlanan finansal hizmetler şirketi Figure, ABD'deki kullanıcıların ev satın alımlarını finanse etmek için kripto destekli ipotek (mortgage) projesini başlatıyor.

blockchain

Blockchain teknolojisinden yararlanan finansal hizmetler şirketi Figure, ABD’deki kullanıcıların ev satın alımlarını finanse etmek için kripto destekli ipotek (mortgage) projesini başlatıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, teminat olarak Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) ile ödeme yapmasına izin verecek kripto destekli ipotek projesi başlatacak.

Şirketin kurucu ortağı Mike Cagney tarafından paylaşılan bir LinkedIn gönderisine göre, borçlular 30 yıllık bir kredi için 20 milyon dolara kadar ipotek alabilecekler.

ghygbbhm

Nisan ayında piyasaya sürülmesi planlanan proje, kripto teminatıyla ödeme yapılmasına izin verecek.

Figure, dijital varlıkları konut piyasasına getirmeye yönelik adımlar atan ve kripto destekli ipotek piyasasına giren birkaç şirketten biri.

Aralık ayında Ledn, kullanıcıların teminat olarak Bitcoin varlıklarıyla bir ev satın almak için borç almalarını sağlayacak yeni Bitcoin destekli ipotek ürününü de duyur. Ürünü duyurduğunda Ledn, 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar Bitcoin destekli ipotek oluşturmalarda 100 milyon doların üzerinde bir hedefinin olduğunu söyledi.

Bu yılın başlarında, kripto kredi şirketi Milo da kripto destekli bir ipotek ürünü duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x