Yükleniyor...

Blockchain Kuruluşu, SWIFT Benzeri Projesini Duyurdu

Hong Kong merkezli bir blockchain şirketi, stablecoin'ler ile CBDC'ler arasındaki boşluğu kapatan Evrensel Dijital Ödeme Ağı'nı (UDPN) başlattı.

Blockchain Kurulusu SWIFT Benzeri Projesini Duyurdu

Hong Kong merkezli bir blockchain şirketi, stablecoin‘ler ile CBDC‘ler arasındaki boşluğu kapatan Evrensel Dijital Ödeme Ağı’nı (UDPN) başlattı.

Çin’in ulusal blockchain projeleri oluşturmalarına katkıda bulunan Hong Kong merkezli Red Date Technology (RDT), Davos’ta yeni bir projeyi başlattığını duyurdu. İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen WEF’e katılan RDT, stablecoin’ler ve CBDC’ler için SWIFT benzeri bir sistem oluşturdu. UDPN, SWIFT ağının bankalara kattığı işlevselliğe benzer bir hizmeti blockchain tarafına verecek. Bu çalışma, ülkelerin katılımını artırmak için de aracı olacak.

Çin Merkezli Blockchain Projesi, SWIFT Benzeri Hizmetini Başlattı

Hong Kong merkezli bir blockchain şirketi olan Red Date Technology (RDT), geleneksel bankacılıkta önce çıkan SWIFT ağına benzer projesiyle dikkatleri üzerine çekti.

RDT, Evrensel Dijital Ödeme Ağı’nı (UDPN) blockchain iyileştirmeleri kapsamında piyasaya sürdü. UDPN, stablecoin’ler ve CBDC’ler için hizmet verecek olan bir dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) projesidir.

UDPN’nin gelişimine, GFT Technologies ve DLA Piper gibi kurumsal şirketler de katkıda bulunacak. Proje tarafından konuyla ilgili, şu açıklamalara yer verildi;

“SWIFT ağının, farklı ödeme sistemlerindeki finansal kurumlar arasında mesajlaşma için orijinal ortak standardı oluşturması gibi, UDPN de yeni nesil CBDC’ler ve stablecoin’ler için aynı amaca hizmet edecek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner