Yükleniyor...

Blockchain Odaklı Şirketler, Çin’den Ayrılıyor

BTC.

çin btc

BTC.TOP, dünyadaki en önemli Bitcoin (BTC) madencilik havuzlarının kohortunda yer almasıyla tanınıyor. Şirket son bir sene içerisinde Bitcoin hashrate’inin %2.3’ünden sorumluydu.

BTC.TOP CEO’su Jiang Zhuoer’in gönderisine göre Çin’deki madencilik merkezlerinin %90’ını kapatıldı. Büyük şirketlerin hepsi operasyonlarına son vermek durumunda kaldı.

Zhuoer’in bildirdiğine göre Huobi Global, ülke içerisindeki tüm yöneticilerini ve çalışanlarını yurt dışına çıkardı. Kripto para borsası OKEx’in arkasındaki şirket OKCoin de Çin’deki faaliyetlerini sonlandıran dev şirketler arasında yerini aldı.

Kısıtlamalar Artacak

Sonuç olarak Çin’deki blockchain şirketlerinin tamamı ortadan kaldırılmış durumda. Şirketler donanım altyapısını yurtdışına taşısalar dahi, Çin içerisinde normal bir biçimde çalışmaları imkansız durumda.

Ülkedeki Bitcoin karşıtı faaliyetler yalnızca şirketleri değil ortalama tüm trader’ları da hedef aldı. Artık Çinli trader’lar, dünyanın en popüler kripto para borsası olan Binance’e erişemiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner