Yükleniyor...

Blockchain Oyun Geliştiricisi, 40 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Blockchain oyun geliştiricisi Horizon, A serisi finansman turunda 40 milyon dolar topladı.

Blockchain Oyun Gelistiricisi 40 Milyon Dolar Yatirim Topladi

Blockchain oyun geliştiricisi Horizon, A serisi finansman turunda 40 milyon dolar topladı.

Blockchain sektörüne yapılan yatırımlar, sektör hala emekleme aşamasında olarak görülmesine rağmen artış gösteriyor. Ayrıca, hem yatırımcılar hem de tüketiciler, oyun sektörü gibi birçok alanda Blockchain teknolojisinin faydalarından yararlanmayı hedefliyor.

Blockchain Oyun Geliştiricisi Horizon, 40 Milyon Dolar Topladı

Horizon Blockchain Games, Sequence geliştirici platformunu, Niftyswap dijital varlık pazarını ve Skyweaver sanal ticaret kart oyununu geliştirmeye devam ederken 40 milyon dolar elde ettiğini duyurdu.

2017 yılında kurulan Toronto merkezli Horizon’ın 40 milyon dolar topladığı A serisi finansman turuna, Brevan Howard Dijital ve Morgan Creek Dijital öncülük etti. Geleneksel video oyun şirketleri Ubisoft Entertainment SA ve Take-Two Interactive Software, Inc. de tura katılanlar arasında yer aldı.

PS4 Blockchain Oyunu

Finans Direktörü Deborah Marfurt, şirketin değerini açıklamayı reddetti. Ancak bir röportajda şirketin geçen yılki finansman turundan daha yüksek olduğunu söyledi. PitchBook verilerine göre Horizon, geçen yılki finansman turundan sonra 89,5 milyon dolar değerindeydi. Horizon, yıl sonuna kadar ekibini 60 kişiden 80 kişiye çıkarmayı hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner