Yükleniyor...

Bitcoin Madencileri, Arjantin’den Atık Gaz Erişimi Aldı

Uzun zamandır çevre kirliliğine yol açtığı düşüncesiyle eleştirilen Bitcoin (BTC) madenciliği, yeni yöntemler arayışına atık gaz kullanımını da ekledi.

Bitcoin Madencileri Arjantinden Atik Gaz Erisimi Aldi

Uzun zamandır çevre kirliliğine yol açtığı düşüncesiyle eleştirilen Bitcoin (BTC) madenciliği, yeni yöntemler arayışına atık gaz kullanımını da ekledi.

Bitcoin madenciliğinin dünya genelinde gördüğü kötü muammele ve yasaklamalardan sonra, atılan adımlar ile madencilik yolları değiştirilmeye başlandı. Madencilik merkezleri önce, insan nüfusunun yaşadığı bölgelerden uzakta ve enerji yoğunluğu olan alanlarda kurulmaya başlandı. Sonrasında kullanılan güneş enerjisi, su teknolojisi gibi yöntemlere şimdi de atık gaz kullanımı eklendi.

Bitcoin Madencileri Enerji İhtiyacını Zararsız Halletmek İstiyor

Bitcoin madecileri yoğun mesai harcayarak yeni yollar üzerinde durdular. Rusya ve Kazakistan‘ın soğuk iklimi madencilik için mantıklı görüldü. Ülkeler de madenciliğe sıcak baktığı için bu alanda çalışmalar yaptılar. Kripto paraların yaygınlaşması da beraberinde madenciliğe olan ilgiyi artırdı. Bu madenciliğin, doğaya zarar vermeden ve piyasa koşullarını engellemeden yapılması için çaba gösteriliyor.

Arjantin’in devlete ait enerji şirketi YPF, ismi paylaşılmayan uluslararası Bitcoin madenciliği şirketine atık gaz tedarik etmeye başladı.

Arjantin devlet şirketinin, yenilenebilir enerji şubesi YBF Luz’un CEO’suna göre, Güney Arjantin’deki petrol üretiminden arta kalan atık gazdan enerji üretmek için bir proje başlatıldı.

YBF Luz CEO’su, şunları söyledi;

“Atık Doğal Gaz’dan sürdürebilir enerji kullanımı ve iş vizyonu ile ilgili kripto para madenciliği için bu pilot çalışmayı başlattık”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner