Yükleniyor...

Elrond (EGLD) Coin İncelemesi ve Fiyat Analizi

Piyasa Ne Durumda?

Piyasa Ne Durumda?

Bitcoin ve Ethereum’un yaşadığı ufak toparlanmalar sonrası piyasaya öncülük etmesiyle birlikte altcoin piyasası biraz nefes aldı. Son 24 saatlik verilere göre en büyük 100 kripto para birimi içerisinde neredeyse hepsi yeşillenmiş durumda. Bitcoin 19 bin 894 dolar seviyesinde bulunurken lider altcoin Ethereum’da 1347 dolar seviyesinde fiyat hareketliliğine devam ediyor. Coinmarketcap verilerine göre 44.sırada bulunan Elrond’da geçtiğimiz haftayı yükselişle kapatarak bu hafta da yükselişine devam ediyor ve güzel bir ivme kazandı diyebiliriz. Aynı zamanda son 24 saate baktığımızda da en çok yükseliş kaydeden ilk 10 kripto para arasında bulunuyor. Peki nedir bu Elrond dilerseniz önce projeyi inceleyelim. 

Elrond Nedir? 

Tam adı Elrond Network olan proje, merkeziyetsiz uygulama geliştiricileri ve kurumsal çözümler için fayda sağlayan düşük maliyetli, verimli ve ölçeklenebilir bir blok zincir ağıdır. Elrond ağı, merkeziyetsizlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik üzerine tasarlanmıştır ve zincirler arası birlikte çalışabilirlik, maksimum operasyonel verimlilik elde etmek gibi konulara odaklanır. Elrond Network’ün bir de yerel kripto para birimi bulunmakta. Bu varlığın ismiyse EGold olarak geçmektedir. EGold coin hem yönetişim mekanizmasının parçasıdır hem de staking ve doğrulayıcı ödülleri için kullanılır. 

Elrond’u Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nedir?

Öncelikle Elrond ağının saniyede 15 bin’e kadar işlem gerçekleştirebildiği söyleniyor ki bu da onu piyasanın en hızlı blokzincir ağlarından biri yapıyor. Bu özelliğin yanında, düğümlerin işlemleri ve ağ işlemlerini her seferinde bir parçayı çözerek doğrulayabilmesi için ağı daha küçük parçalara ayıran Adaptive State Sharding parçalama sistemi kullanması Elrond’u diğerlerinden ayıran özellikler arasında gösterilebilir. Elrond platformunda, Secure Proof Of Stake algoritması kullanılır bu ağın güvenliğini arttıran bir Proof of Stake algoritması türüdür. Projenin bir de Maiar adında dijital cüzdan uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama, dünyanın herhangi bir yerinden uygulamaya sahip başka biriyle anında alım-satım işlemlerinizi dijital olarak yapabilmenize olanak tanıyor. Bu dijital cüzdanı kullanmak için sadece bir telefon numarası veya @herotag olarak bilinen size özel bir nickname ile kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Herotag özelliği için ise blok zinciri dünyasına damga vuracak cinsten bir yenilik diyebiliriz. Bu özellik sayesinde telefon numaranızı veya herkese açık anahtarınızı paylaşmadan para gönderip almanız mümkün. Tüm bu özelliklere baktığımızda Elrond projesini diğer kripto para projelerinden ayıran birçok özellik ve yenilik olduğunu görüyoruz. 

EGold Coin İncelemesi

EGold coin’in toplam arzı 31 milyon 415 bin 926’dır. Şu an dolaşımda olan arz ise toplam arzın yaklaşık %75’ine denk gelir ve bu sayı 23 milyon 511 bin 273’tür. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek seviye ise 23 Kasım 2021’de gördüğü 542 dolar seviyesidir. Coinin gördüğü en düşük seviye de 7 Ekim 2020’de 6,54 dolar seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. 

EGold Fiyat Analizi

Şu an da 53 dolar seviyesinde bulunan ve yukarı yönlü hareketini devam ettiren Elrond için uzmanlar yakın zamanda 60 dolar seviyesini işaret ediyor. Coinin tüm zamanların en yüksek fiyatını göz önünde bulundurursak şu an bulunduğu seviyeye kadar %90’a yakın değer kaybetmiş gözüküyor. 1,24 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Elrond eğer alıcıların dikkatini çekmeyi başarırsa bu sene içerisinde yaşadığı kayıpları toplayabilir. Destek ve direnç seviyesine bakacak olursak 53 dolar seviyesinde bulunan coinin ilk direnç noktası 56 dolar seviyesinde bulunuyor. Yükselişine devam etmesi durumunda 60 dolar ve 63 dolar seviyeleri izlenecek diğer direnç seviyeleri arasında yer alıyor. Şayet olası bir düşüş trendi içerisine girerse karşılaşacağı ilk destek noktası olarak 52 dolar seviyesi ardından sırasıyla 48 ve 45 dolar seviyeleri karşımıza çıkıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner