Yükleniyor...

Blockchain Tabanlı Tedarik Platformu Kapanıyor

Danimarkalı nakliye şirketleri Maersk ve IBM, başarısız olan blockchain tabanlı tedarik zinciri TradeLens'i kapatmaya karar verdi.

Blockchain Tabanli Tedarik Platformu Kapaniyor

Danimarkalı nakliye şirketleri Maersk ve IBM, başarısız olan blockchain tabanlı tedarik zinciri TradeLens’i kapatmaya karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel ölçekte, blockchain benimsenmesi ve kullanımı artış gösteriyor. Daha kullanışlı, hızlı ve ucuz iş imkanı sunan teknoloji, kurumsal şirketlerin radarına girmiş durumda. Özellikle geneleksel finansın mimarları olan bankalar, blockchain teknolojisini araştırmaya ve kullanmaya odaklandı. Kripto para birimlerinin de yapı taşı olan teknoloji, henüz yolun başında görülüyor. Tüm bu süreçlerin ortasında, Danimarka merkezli iki nakliye şirketinden bir hamle gelmişti. Maersk ve IBM, blockchain tabanlı hizmetini büyük umutlarla yürüttü. Ancak şirketler, hizmetlerin beş yıl sonra sona erdiğini dile getirdi.

Blockchain Tabanlı Tedarik Zinciri Veda Etti

blockchain

Danimarka merkezli Maersk ve IBM tarafından kurulan TradeLens, 2018 yılında ticareti kolaylaştırmak için ortaya çıktı. Daha verimli ve kolay bir ticaret ağı kurmayı hedefleyen platform, beş yılın ardından hayatta kalamadı.

Şirketler, teoride uygulanabilir ve mantıklı bir iş fikri oluşturdular. Ancak bu fikir, küresel işbirliğini sürdüremedi ve yeterince ilgi görmedi. Blockchain özellikleriyle bir nakliye çözümü olarak hizmet veren platform, 2023 yılının ilk çeyreğinde son bulacak.

Maersk‘in iş platformları başkanı Rotem Hershko, TradeLens‘in çalışmaya devam etmek ve finansal beklentileri karşılamak için gerekli ticari uygulanabilirlik düzeyine ulaşamadığını aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x