Yükleniyor...

BlockFi Kullanıcılarına Yanlışlıkla Büyük Miktarlarda Bitcoin (BTC) Gönderdi

BlockFi, ödül promosyonunun bir parçası olarak yanlışlıkla kullanıcı hesaplarına milyonlarca dolar değerinde Bitcoin yatırdı.

blockfi bitcoin

BlockFi, ödül promosyonunun bir parçası olarak yanlışlıkla kullanıcı hesaplarına milyonlarca dolar değerinde Bitcoin yatırdı. Firma şimdi fonları iade etmeyen herkes için yasal işlem tehdidinde bulunuyor.

Pazartesi günü, BlockFi, ödül promosyonunun bir parçası olarak kullanıcılara stablecoin yerine Bitcoin gönderdi. Bir kullanıcı, 701.4 GUSD yerine 701.4 BTC için bir ödeme aldığını bildirdi. Firma, kullanıcı faaliyetlerini durdurarak ve yasal işlemle tehdit ederek fonları kurtarmaya çalışıyor.

Amerikan kripto para borç verme platformu BlockFi, dün stablecoin yerine birkaç müşteriye Bitcoin göndererek pahalıya patlayan bir hata yaptı. Alıcılar, varlıkları iade etmemeleri halinde yasal işlemle tehdit edildi. Ödemeler, borç verme platformunun ödül promosyonuyla ilişkilendirildi. Kullanıcıların 1 dolar değerinde bir stabilcoin olan GUSD alması gerekiyordu, ancak bunun yerine BTC gönderildi. Örneğin, bir ekran görüntüsü, bir kullanıcının bugünkü fiyatlarla 701,4 GUSD yerine yaklaşık 28 milyon dolar değerinde 701,4 BTC ödül aldığını gösteriyor. Diğerleri, Twitter ve BlockFi’nin alt dizininde benzer ödemeler aldıklarını bildirdi. Bir BlockFi temsilcisi, hata hakkında bir açıklama yayınladı ve “100’den az müşteriye yanlışlıkla promosyon ödemesi yapıldığını doğruladı. Ayrıca müşteri fonlarının güvenli olduğunu eklediler.

BlockFi, ödemeleri yanlışlıkla alanlarla temasa geçti ve rahatsızlıktan dolayı 500-1.000 dolarlık ödül teklif etti. Bir ekran görüntüsü, firmanın müşterileri fonları iade etmemeleri halinde yasal işlem yapmakla tehdit ettiğini gösteriyor.

BlockFi büyük bir hata yapmış olsa da, kullanıcıların varlıkları ellerinde tutmaları pek olası değil. Yanlış banka mevduatları, geçmişte bu tür olaylar için bir emsal oluşturmuştur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner