Yükleniyor...

BlockFi, SBF’nin Yatırım Şirketinin İflas Başvurusunu Kaldırmak İstiyor

İflas eden kripto kredi kuruluşu BlockFi, Sam Bankman Fried'in (SBF) offshore yatırım şirketi Emergent Fidelity Technologies için bir mahkeme kararı istedi.

blockFi 1

İflas eden kripto kredi kuruluşu BlockFi, Sam Bankman Fried’in (SBF) offshore yatırım şirketi Emergent Fidelity Technologies için bir mahkeme kararı istedi.

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman Fried’ın skandalının sonuçları su yüzüne çıkmaya devam ediyor.  İflas eden kripto kredi kuruluşu Blockfi, SBF’nin offshore yatırım aracından Bölüm 11 iflas korumalarını kaldırmak için Delaware’deki ABD İflas Mahkemesi’ne başvurdu. 

Robinhood Hisseleri Emanet Hesaba Devredilebilir

Emergent Fidelity Technologies, FTX kurucusu tarafından Robinhood şirketinin yüzde 7,6 hissesini satın almak için kullanılmıştı. BlockFi’ye göre, Emergent Fidelity’nin iflas durumu çok az amaç taşıyor ve BlockFi’nin Robinhood üzerindeki iddasını zayıflatmak için planlandı. 

Bununla birlikte, Emergent’in tasfiye sürecini yürüten Quantuma’dan bir sözcü, iflasın kim olursa olsun alacaklıların haklarının korunmasını sağlamak için yapıldığını söyledi. 

Quantuma Direktörü Toni Shukla, ABD’de görülen çeşitli davalarda ya alacaklı ya da Emergent’in varlıklarının doğrudan sahibi olduğunu iddia eden çok sayıda taraf olduğunu söyledi.

Shukla yeminli ifadesinde, Emergent’in savcılar tarafından el konulan 20.7 milyon dolar nakit dışında önemli bir varlığa sahip olmadığını açıkladı. Shukla, BlockFi’nin iflasın bir ücret motivasyonu ile açıldığını iddia etmesinin de yanlış ve temelsiz olduğunu belirtti. 

Hisseleri geri almak istediğini belirten Robinhood, bunu yapıp yapamayacağının henüz belirsiz olduğunu kabul etti. 

BlockFi, FTX’in çöküşünden kaynaklanan krizin bir parçası olarak Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunduğu 28 Kasım 2022’den bu yana iflas etmiş durumda. 

Aralık ayında, BlockFi’nin SBF tarafından satın alınan yaklaşık 450 milyon değerindeki Robinhood hisselerini talep etmesini durdurmak için iflas hakimine başvuran FTX olmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner